Садівники з багаторічним досвідом радять усім, хто вирощує виноград, правильно підготувати його до зимівлі, оскільки від цього залежить майбутній врожай.
Про це садівники розповіли "Апострофу".
Підживлення
Восени виноград потребує калію і фосфору, щоб його молоді пагони могли здеревніти, а також закласти плодові бруньки на наступний рік. Можна підживлювати золу (розвести її у відрі води 1-1,5 склянки), на одну рослину вистачає 1 відра. З мінеральних добрив найкраще підходить монокалійфосфат (1,5 ст. л. на 10 л води).
Удобрювати виноград бажано водяними розчинами, адже так рослина одразу може споживати поживні речовини. Якщо зола або монокалійфосфат вносяться в сухому вигляді, то їх потрібно обов'язково закласти в ґрунт розпушуванням, а потім полити місце.
Полив
Коли настане пізня осінь, то виноград необхідно ретельно полити, тому що це допоможе їм легше пережити зиму. Зважайте, що навіть у сплячому стані рослини споживають та випаровують вологу.
Укриття
Виноград може підмерзати, через що його варто укрити його, наприклад, агроволокном високої густини. Якщо ж зима буде з дощами, то необхідності робити укриття немає, оскільки агроволокно намокне й погіршить ситуацію.
Також допоможе синтепон - бюджетний матеріал, який добре утримує тепло. Ще один варіант - прикопування, коли лозу поміщають в траншею, фіксують і засипають землею на 10-15 см.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що треба зробити з виноградом у вересні, перш ніж зібрати врожай.