Міністерство цифрової трансформації намагається забезпечити безперебійний мобільний зв'язок в Україні під час віялових відключень. З цією метою домовляється з міжнародними партнерами про надання мобільним операторам генераторів та систем резервного живлення.
Про це в коментарі Апострофу ТV розповів директор Департаменту з розвитку мобільного зв'язку Мінцифри Станіслав Прибитько.
Читайте також: Як і чим заряджати мобільні телефони, якщо немає світла: названі джерела
За його словами, в країні через відключення світла українці масово переходять на мобільний інтернет. Це перевантажує мережі і в результаті перестає страхувати й він. Зараз усі служби країни оперативно працюють, щоб відновити критичну інфраструктуру, щоб знеструмлення не зупиняло життєдіяльність населення.
"Зі свого боку ми в Мінцифрі - ведемо переговори з міжнародними партнерами, щоб забезпечити мобільних операторів генераторами та системами резервного живлення", - розповів він.
Також відомство взаємодіє з місцевою владою, щоб базові станції були серед категорії об'єктів, де вимикають світло в останню чергу. Ще планують об'єднати зусилля мобільних операторів та українського соціально-відповідального бізнесу.
"Зокрема, щоб бізнес-гіганти, які забезпечені стаціонарними генераторами — дозволили операторам живити від них свої базові станції. Від цього бізнес не втратить, а мешканці навколо матимуть зв'язок", - зауважив посадовець.
Мінцифри комунікує з операторами, щоб розуміти, яка допомога їм необхідна. Одна з актуальних потреб зараз - заміна батарей на базових станціях на літієві, що дозволило б швидше заряджати та підтримувати роботу станції, а отже - довше забезпечувати зв'язок під час блекауту.
"Для цього готуємо звернення до європейських партнерів, щоб вони якнайшвидше продали нам свої батареї. Адже виробництво і доставка нових батарей з заводу займуть 3-4 місяці, а ми не можемо стільки чекати", - стверджує він.
Представник відомства запевнив, що не буде ситуації, коли ворожі війська відріжуть від зв’язку всю країну, хоч готуються до різних сценаріїв. Мобільні оператори мають потужний досвід роботи в критичних ситуаціях з 24 лютого.
Також прокоментував можливість переведення мобільних операторів в розряд критичної інфраструктури, щоб станції не вимикали від живлення. Над цим вже працює Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації, стверджує він.
"Йдемо в цьому напрямку. Спочатку необхідно розробити та прийняти нормативні документи, що займе певний час. Над цим працює команда Держспецзв’язку", - додав Станіслав Прибитько.
Також "Апостроф" писав про те, чому мобільний зв'язок в Україні зникає під час віялових відключень.