RU  UA  EN

Пʼятниця, 17 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 42.45
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

17 травня

Всі новини

Там "болячок" шукати не будуть: як непридатним до служби приготуватися до візиту до військкомату

На тлі мобілізації в Україні основним завданням військово-лікарняної комісії є добір військовозобов'язаних, придатних за станом здоров'я захищати батьківщину – втім на практиці ВЛК часто допускають до служби навіть непридатних.

Про те, як людині, яка справді має проблеми зі здоров'ям, підготуватися до візиту у військкомат, пояснює "Апострофу" екскомандир роти батальйону Айдар Євген Дикий.

Читайте також: Непридатний, але будеш служити: чому рішення медкомісій не завжди відповідають реальності

За його словами, розраховувати на те, що "уважна і добра медкомісія" буде самостійно відшукувати хвороби військовозобов'язаного та ретельно його обстежувати, не варто.

"Це не їхня функція. Їх функція якомога швидше визначити, придатний чи ні. Тому ти мусиш сам принести всі діагнози, які в тебе накопичились, і скаржитись. Попіклуйтесь про своє здоров’я самі і акцентуйте увагу ВЛК на своїх діагнозах. Чекати, що сама ВЛК проявить таку ініціативу - не варто", - відзначив Євген Дикий.

Більше читайте у матеріалі "Апострофа": Хворі люди в армії: чому мобілізують сліпих і кульгавих чоловіків

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.