Військовозобов'язаним українцям пояснили, яке покарання передбачене за ігнорування повістки у формі мобілізаційного розпорядження під час мобілізації та оголошеного воєнного стану в країні.
Про це йдеться на порталі "Безоплатної правової допомоги" у Facebook.
Читайте також:Зупинимо окупанта там, поки він не вдерся до нас: чому українцям не варто уникати мобілізації
Як зазначають юристи, законодавством передбачена серйозна відповідальність за неприбуття за такою формою повістки у визначений призовний пункт.
Мобілізаційного розпорядження зазвичай вручають, якщо людина прийшла зі звичайною повісткою в територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) для уточнення даних, там пройшла медичну комісію і була визнана придатною для військової служби.
У ньому вказано, що потрібно обов’язково з’явитися у визначений призовний пункт протягом доби після оголошення мобілізації.
Якщо вимогу проігнорувати - громадянину загрожує кримінальна відповідальність, згідно зі статтею 336 ККУ. Вона передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 3-5 років.
Рішення про притягнення до відповідальності ухвалюють не автоматично, його має розглянути суд. Перед цим людині повинні оголосити про підозру, вона має право на призначення державного адвоката.
В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Раніше "Апостроф" повідомляв, як відбуватиметься мобілізація у 2023 році та хто першим потрапить під призов.