Евакуація поранених на фронті силами медиків – це величезний ризик.
Про це розповів фотокореспондент "Апострофа" Роман Пєтушков.
Наш колега відвідав один зі стабілізаційних пунктів ("стаб") і побачив, як там працюють.
Читайте також: Поранених вивозять трьома видами техніки: військовий медик розповів про проблеми на фронті
"Приблизно 6 кілометрів шляху до самого стаба пролягають по дорозі через посадку, яка постійно прострілюється. Якщо влітку тут була зелень, то зараз голі дерева, а тому ворожий дрон може легко побачити нас. Дорога вся в ямах та вибоїнах, можна пересуватися максимум 40 кілометрів на годину. "А ось тут, бач, воронка", - розповів журналісту водій, теж волонтер, у якого за час повномасштабної війни за спиною є вже кілька ротацій на евакуаційні місії.
Отже, евакуація.
" "Хлопці трьох сидячих у шпиталь заберете?", - запитує нашу команду медик. "Так, звісно!". Одягаємося в бронежилети, каски, беремо аптечки, турнікети, все згідно з алгоритмами безпеки. Кожен із нас наперед знає, що у нас є на випадок обстрілу. Проводимо поранених у наш евакуаційний мікроавтобус. Один із хлопців із травмою голови, двоє – із контузіями. Стан поранених слід контролювати. Вони шоковані. Особливо це стосується контужених – вони відчувають головний біль, дезорієнтовані та стривожені. Доводиться постійно розпитувати їх про самопочуття. Адже дорога розбита, ми постійно маневруємо, а тому людину з контузією запросто може вивернути. На цей випадок у мікроавтобусі є спеціальні мішечки", – розповідає Роман.
Далі він переходить до того, як зустрічають поранених у шпиталі.
"Привозимо хлопців до шпиталю, а там нас уже зустрічають. Передаємо їх речі, документи з описами характеру травм та стану постраждалих, відомості про процедури, коли вони були проведені на "стабі". Поки оформляли поранених, протягом трьох хвилин до госпіталю під'їхали ще дві швидкі з важчими "трьохсотими". Пропускаємо їх уперед. Потім передаємо наших хлопців до рук лікарів, віддаємо їхні речі та медичні документи. Хлопці дякують, а ми повертаємось на "стаб", адже нам ще цілих півдня чергувати", - каже журналіст.
Раніше "Апостроф" повідомляв про те, як нараховуватимуться виплати військовим за поранення.
Докладніше читайте у матеріалі "Апострофа": Зламатися тут – хрінова історія: як працюють медики на фронті
- Вас також може зацікавити:
Допомога під час війни: сім'ї можуть отримати по 14 тисяч гривень
В Україні змінили критерії придатності до служби в армії: кого це торкнеться