У середу, 10 січня, християни вшановують пам'ять святителя Григорія, якого знають також як Григорія Богослова.
Про свято, традиції та прикмети розповідає "Апостроф".
Читайте також: Новий календар ПЦУ: усі дати православних свят на 2024 рік
Григорій Богослов, якого також називають Григорій Назіанзин, - візантійський богослов, константинопольський патріарх, один із отців церкви, християнський святий.
Народився бл. 329 році в Каппадокії, навчався в найкращих школах Александрії та Афін, товаришував з Василієм Великим, проповідував проти аріан в епоху їхнього торжества.
За підтримки Олександрійського Патріарха Петра (373—380) і Константинопольського імператора Феодосія (379—395) святитель Григорій Богослов був поставлений Патріархом Константинопільським і затверджений у цьому сані II Вселенським Собором у 381 році.
Святитель Григорій вів аскетичний спосіб життя: ходив босоніж, спав на землі або на ложі з деревних гілок; їжею для нього служили хліб і овочі.
Помер святитель у 389 році, залишивши 243 послання, 507 духовних віршів і 45 проповідей.
Наші предки вірили, що цього дня потрібно обов'язково з'їсти м'ясо, щоб хвороби цілий рік обходили стороною. Існувала також традиція, яка нібито прикличе багатство: тричі обійти навколо скирти з сіном проти годинникової стрілки, потрім взяти трішки сухої трави і принести додому.
В цей день не можна жалітися на долю і розповідати про свої проблеми, щоб не накликати більше невдач. Якщо зі столу впала ложка - її заборонялося піднімати до наступного ранку, бо тоді могли прийти погані новини.
Раніше "Апостроф" писав, як змінився календар свят в Україні з початку війни.
- Вас також може зацікавити:
Коли будемо святкувати Трійцю в 2024 році: нова дата
Коли святкуватимуть Великдень у 2024 році: названо точну дату
В Україні переглянуть державні свята та пам'ятні дати: Зеленський поділився деталями