У понеділок, 25 березня, православні християни святкують одне з найважливіших свят - Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Про свято, традиції та заборони цього дня розповідає "Апостроф".
Читайте також: Новий календар ПЦУ: усі дати православних свят на 2024 рік
Саме цього дня архангел Гавриїл повідомив Діві Марії, що у неї народиться Син Божий. Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення< встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва.
Наші предки вірили, що цього дня не можна віддавати щось з дому, тому що накличете біду.Заборонено впускати цього дня до оселі чужих людей. Також не рекомендувлося вдягати новий наряд - він буде зіпсований.
У давнину намагалися на це церковне свято не працювати. Вірили, хто ослухається, того чекають всілякі негаразди. А ще існувало повір'я, що сон проти Благовіщення віщий.
Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи.
До цього свята лелеки зазвичай прилітали з вирію та починали вити гнізда. Існувало повір’я, що на Благовіщення відкривалася земля і з неї виповзали змії, вужі та інші плазуни. У цей день такоє існував звичай випускати на волю пташок.
Нагадаємо, раніше ми розказували про календар харчування у Великий піст.
- Вас також може зацікавити:
Коли Трійця в 2024 році: чи зміниться дата і що треба знати про свято
Вербна неділя 2024: дати свята у православних та католиків