Аби розсада у квартирі росла правильно і не витягувалася, варто зважати на розташування вікон у квартирі.
На яке підвіконня поставити розсаду розповідає "Апостроф".
Розміщення вікон у квартирі має великий вплив на ріст розсади. Наприклад, якщо вікна спрямовані на південь, розсада на таких підвіконнях росте надзвичайно добре, без потреби у додатковому підживленні або інших заходах.
При цьому, якщо вікна у квартирі розташовані несприятливо для розсади, наприклад на півночі або північному заході, рослини не отримуватимуть достатньо світла і його не зможуть компенсувати на 100% навіть потужні лампи. Розміщення вікон - це ключовий фактор, який впливає не лише на розтягування рослин, але й на їх загальну стійкість.
Читайте також: Зведіть полив до мінімуму: практичні поради для порятунку розсади, яка витягнулася.
Наступний фактор, що впливає на витягування рослин – температура у квартирі. Найміцніша розсада виходить при низькій плюсовій температурі вночі. Зазвичай це +17+22 градуси.
При збільшенні температури розсада починає активно витягуватися, стаючи все більш слабкою. В умовах квартири зниження температури без шкоди для здоров'я дуже складно досягти, але існує вихід з цієї ситуації. На ніч можна перемістити розсаду на кухню, закрити батарею та двері. Повітря швидко остигне до 18-20 градусів, що запобіжить витягуванню розсади.
Окрім цього, на витягування розсади впливає те, що вона росте у невеликих ємностях, через надмірний полив, надмірні підживлення та застосування регуляторів росту.
Раніше ми писали, у яких випадках розсаду не можна підгодовувати.
- Вас може зацікавити:
Розсада огірків у стаканчиках: коли сіяти та як правильно вирощувати.
Фіолетове листя на розсаді помідорів говорить про серйозну проблему: що потрібно знати.
Не боїться заморозків: вже в березні редис можна сіяти у відкритий ґрунт.