У віторок, 2 квітня, християни вшановують пам'ять святого ієромонаха Тита Чудотворця та мучениці Фотинії.
Про історію свята, традиції та заборони розповідає "Апостроф".
Читайте також: Чому дати святкування Великодня відрізняються у католиків і православних
Святий народився у Студійському монастирі біля Константинополя у IX столітті. Тит з юного віку віддавав перевагу духовному розвитку та постійним пістам. Він був відомий своїми чудотворними вчинками, якими наділив його Бог. Тит зцілював хворих, відновлював здоров’я і волю зневіреним. Під час іконоборства святий мужньо відстоював шанування ікон і відмовився виконувати накази імператора, який намагався знищити християнські святині.
Свята Фотинія відома тим, що напоїла Ісуса Христа водою з колодяза та стала його ученицею. За днів римського імператора Нерона, Фотинія була схоплена язичниками. На допиті вона сказала, що готова з радістю помepти за Ісуса. Спочатку Нерон наказав відpyбати їй сокиpою pуки, але скільки кaти не старалися, нічого не змогли зробити і попадали на землю. Імператор здивувався і звелів помістити Фотинію у себе в палаці під наглядом своєї дочки Домніни, сподіваючись, що та вмовить святу принести жepтви ідoлам. Але Домніна, після бесід з Фотинією, сама повірила в Христа, а з нею – сто її рабинь. За Нерон наказав здepти шкipу з Фотинії і кинути святу в колодязь.
Наші предки в цей день намагалися не веселитися і не розважатися. Вважалося, що будь-які веселощі закінчаться бідою в родині. Також існувало повір'я, що будь-яка сварка з близькою людиною веде до розставання.
У цей день особливо шанували колодязну воду. Вірили, що на Фотинію вона набуває цілющих властивостей. Обов’язково 2 квітня вмивалися водою з криниці. Це дозволяло вилікуватися від різних хвороб. Колодязною водою кропили будинки, тварин і землю.
Нагадаємо, раніше ми писали 10 головних правил Великого посту та 5 сильних молитов, які потрібно читати.
- Вас також може зацікавити:
Коли будемо святкувати Трійцю в 2024 році: нова дата
Великий піст 2024: дата, головні правила та заборони
В Україні з 1 вересня переходять на новий церковний календар: повний список святкових дат