У затвердженому ВРУ законопроекті про мобілізацію перераховані причини неявки військовозобов'язаного громадянина до ТЦК та СП, які вважаються поважними.
Про це пише ТСН.
Читайте також: Демобілізації не буде: у Раді пішли на поступки головнокомандувачу ЗСУ
Зазначається, що у Верховній Раді повідомили, що, найімовірніше, президент України Володимир Зеленський підпише законопроект про мобілізацію протягом двох тижнів. Поки що в Раді немає жодних постанов, які могли б заблокувати підписання ухвалених змін до закону про мобілізацію. У законопроекті №10449 є деякі уточнення щодо процесу вручення повісток. Зокрема, окрім ТЦК оповіщенням військовозобов'язаних займатимуться у поліції, місцевих органах державної влади, самоврядуванні, у керівництві установ різного типу.
Названо також причини неявки людини в ТЦК, які вважаються поважними:
- перешкоди, які мають стихійний характер;
- хвороба (нагадаємо, що деякі хвороби можуть бути причиною відстрочення – серед них кишкові захворювання тощо);
- військові дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, що позбавили людину можливості особисто прибути у зазначений пункт та строк;
- близьких родичів.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що у Раді вирішили долю ухилянтів за кордоном.
- Вас також може зацікавити:
У Раді хочуть перекрити "лазівку для ухилянтів" в законопроєкті про мобілізацію: з’явилися деталі
Мобілізація 25-річних почалась: кому чекати повістку і кого не призовуть
В Раді зробили перший крок щодо мобілізації ув’язнених: визначено умови
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.