У четвер, 25 квітня, за православним календарем день пам’яті святого апостола і євангеліста Марка. З цим днем пов'язано багато народних прикмет.
Про свято, його традиції та заборони розповідає "Апостроф".
Читайте також: Можна читати в будь-який день: молитва святому Миколаю про захист від ворога і перемогу над злом
Історія
Апостол Марк перший єпископ Александрійський і вважається засновником Александрійського патріархату та Коптської церкви. Марк народився у Юдеї, Римській імперії, і походив із Левитського роду.
Марк працював помічником у місіях апостолів Павла і Петра, і за наказом останнього склав своє Євангеліє. Він також згадується в Діяннях апостолів та посланнях апостола Павла. За традицією, він був присутній при арешті Ісуса в Гетсиманському саду як юнак, що втік голим після того, як воїни схопили його.
Помер в Кірені, Лівія. Після смерті апостолів Петра і Павла Марк проповідував у Єгипті та заснував Олександрійську Церкву. Його мощі були перевезені до Венеції після ісламського завоювання Єгипту. Він вшановується у всіх християнських церквах як святий.
Що можна робити в цей день
Святого Марка у народі називали Ключником. Наші пращури вірили, що у нього зберігаються ключі, які відмикають небо і випускають на волю дощі. Тому святому молилися за захист від посухи.
Що не можна роботи в цей день
Цього дня вірили, що не можна скупитися. Вважалося, чим більше грошей витратиш, тим більше багатства отримаєш у майбутньому. Намагалися не розливати воду на землю. Існувало повір'я, якщо так зробити, то небо може "подумати", що люди самі дають раду з поливанням городини, і не пролити дощі.
Прикмети дня
-
Ясна і сонячна погода — влітку буде спека
-
Почути, як співає зозуля — більше не буде заморозків.
-
Високо у небі веселка — до потепління, низько — до погіршення погоди.
Раніше "Апостроф" опублікував список всіх свят по новому канону.
- Вас може зацікавити:
Ворог програє та запанує мир: тексти сильних молитов за Україну