З 2019 року в Україні офіційно відзначають День батька. Це свято запроваджено для вшанування всіх татусів. Проте в умовах війни в країні це має особливе значення, адже тисячі батьків пішли захищати батьківщину від російської агресії.
Матеріал підготував "Апостроф".
Читайте також: День вишиванки-2024: коли і як відзначають улюблене свято українців
Коли відзначають день батька у 2024
Щороку в третю неділю червня в Україні відзначають День батька як офіційний вихідний.
Указом Президента України № 274/2019, підписаним 18 травня 2019 року, визначає мету цього свята як "створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства та визнання його прийнятим на державному рівні.
Так, у 2024 році День батька в Україні відзначатиметься 16 червня.
Історія свята
День батька зародився в США.
Перше святкування Дня батька відбулося в штаті Вашингтон в 1910 році. Ініціатором свята була Сонора Смарт Додд зі Спокана.
Історія свята бере свій початок із досвіду дитинства Сонори: після смерті матері вона та її п’ятеро братів і сестер залишилися на вихованні свого батька. Цей чоловік проявив себе дбайливим і люблячим батьком, який завжди надає своїм дітям всю необхідну підтримку.
Отже, забігаючи вперед, Сонора вирішила подякувати своєму батькові та всім іншим турботливим батькам в Америці, які допомагали у вихованні дітей.
Пізніше до ідеї святкування Дня батька приєдналися й інші держави.
Як в Україні відзначають День батька
Для України це свято є новим, тому ще не сформувалися особливі традиції. У цей день українці вітають батьків теплими словами та подарунками.
У цей день багато людей дарують маленькі подарунки батькам та іншим родичам чоловічої статі, які зробили значний внесок у щасливе дитинство. Також часто проводяться сімейні зустрічі або обіди.
Раніше "Апостроф" писав про те, коли в Україну повернеться тепло.
- Вас може зацікавити:
Любов через покоління: мережу розчулило фото хворого Брюса Вілліса з маленькою онучкою
Як влаштувати випускний-2024 не за всі гроші світу: цікаві ідеї для незабутнього свята
Чи краще вчаться діти у школах, де заборонені телефони: результати дослідження