Відразу ряд експертів, опитаних "Апострофом", після гучної акції в Кривому Торці, де були силою розігнані учасники блокади окупованого Донбасу, процес політичної та громадської боротьби з метою перевиборів фактично почався, але про масові заворушення говорити ще рано.
Політолог Андрій Золотарьов вважає дії влади проти учасників блокади невдалим досвідом і говорить про "Майдан, що підкрадається", коли процес розвалу влади відбувається поступово, крок за кроком.
Першою сходинкою до поступового розвалу чинної влади можуть стати події в регіонах.
Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Оксітюк каже, що опозиція може вдатися до мобілізаційних кампаній, на зразок акції "Вставай, Україно", яка проходила в 2013 році.
Політичні рухи правого толку, а також партія "Самопоміч", інші організації, які можуть включитися в цей процес, можуть влаштувати подібну кампанію або навіть провести тур по областям з метою мобілізувати громадськість на продовження блокади.
Політолог Кость Бондаренко відзначає, що при всій серйозності становища ресурсів у опозиційних сил не так багато і організувати щось подібне протестним виступам 2013-2014 років вже малоймовірно. Численні мітинги, що пройшли в регіонах, на думку Бондаренко показують слабкість сил, які підключилися до протестного руху.
У той же час Оксітюк вважає, що розмах і масовість протестів залежать від фінансування. Однак аналітик згоден, що поки що громадськість не накопичила достатніх протестних настроїв і саме на це будуть спрямовані найближчі виступи - їх мета - накопичення приводів до невдоволення владою.
Сьогодні, 15 березня, "Апостроф" повідомляв про те, як в районі Краматорська зі стріляниною були затримані прихильники продовження блокади.