RU  UA  EN

Четвер, 23 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Переозброєння української армії: військовий експерт вказав на важливі моменти

На сьогоднішній день в Україні підійшли до завершення проекти у військовій галузі, які виходили на рівень серійного виробництва.

Про це в інтерв'ю "Апострофу" заявив глава Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння, військовий експерт Валентин Бадрак.

За його словами, на 18 млрд гривень, які Міністерство оборони України має намір використати для закупівлі озброєння та військової техніки, цілком реально здійснити масове переозброєння армії.

"У цьому році повинен почати активну реалізацію проект створення боєприпасної галузі. Повинні піти нові потужні розробки", - сказав Бадрак.

Він уточнив, що всі кошти, виділені Міноборони, не будуть витрачені виключно на закупівлю. Так, Україні вкрай потрібен свій зенітно-ракетний комплекс. І поява таких ресурсів може просунути можливість створення нового зенітно-ракетного комплексу - в якійсь мірі на основі колишніх рішень, але це може бути нова зброя.

Експерт вважає, що також є сенс говорити про імпорт, тому що в Україні в минулому році було дано старт найбільшому проекту військово-технічного співробітництва з переоснащення новими засобами зв'язку від турецького виробника Aselsan.

"Це теж серйозний проект, тому що вирішує не тільки питання переоснащення, а й іміджу України як суб'єкта міжнародного військово-технічного співробітництва. Це дуже важливо і дуже відповідально. Знову ж таки, це нова технологія, за це не шкода заплатити", - сказав Бадрак.

Разом з тим, він уточнив, що в ситуації з будівництвом нового заводу з виробництва боєприпасів в Україні є деякі "перекоси". Так, ресурси виділені Міністерству оборони, хоча резонно було б виділити Міністерству економічного розвитку і торгівлі.

"Мова йде про те, щоб максимально використовувати можливості арсеналів і здійснювати ті завдання, в яких Україна вже має деякі позитивні традиції, а саме - відновлення боєприпасів. Тут мова йде не тільки про створення виробничих ліній з випуску нових боєприпасів, а й виробничих ліній по відновленню боєприпасів. Дуже важливо, щоб ті боєприпаси, які є в арсеналах і у яких вийшли терміни експлуатації, відновити, щоб їх можна було використовувати в зоні бойових дій ", - сказав експерт.

Бадрак додав, що з цим може бути пов'язане рішення про передачу ресурсів Міністерству оборони.

"У принципі є всі підстави говорити про те, що Міноборони має впоратися з цією ситуацією. Хоча друга половина минулого року, на жаль, менше радувала. Наприклад, арешт заступника міністра оборони [Ігоря] Павловського, який відповідав за озброєння і переозброєння, знеструмив військове відомство, адже останні три місяці робота була паралізована в області боєприпасної тематики", - нагадав він.

Експерт зазначив, що основні компанії, які виконували держоборонзамовлення, почали перекривати нестачу.

"У минулому році чудово себе показав приватний сектор. Маючи більше 50% державного оборонного замовлення, приватний сектор не зірвав жодного замовлення держави", - підсумував він.

Більше читайте в матеріалі "Апострофа": Путінська Росія завершила цикл підготовки до великої війни - військовий експерт.