У Вищій раді правосуддя (ВСП) України заявили, що погрози міністра внутрішніх справ Арсена Авакова зняти охорону з судів розцінюють як акт тиску на судову систему України.
Про це йдеться в матеріалі "Апострофа".
"Вимоги, пов'язані з рішенням суду, до Вищої ради правосуддя і апеляційного суду винести певне судове рішення є втручанням і тиском на судову владу", - заявили в ВСП.
Відзначається, що з цим формулюванням згодні і експерти, опитані виданням.
"Такі висловлювання високого чиновника розцінити інакше, крім як здійснення тиску на прийняття рішень судовими органами влади, не можна. "Ми знімемо охорону, тому що суди приймають не такі рішення", - сказав юрист, член Громадської ради доброчесності Роман Куйбіда.
У свою чергу, юрист Віталій Титич заявив, що це не просто тиск на судову систему.
"Це нахабство, цинічність - у тих обставинах, які реально існують, робити такі заяви. Насправді, я бачу в цьому ознаки злочину як мінімум: службова халатність, втручання у правосуддя. Попередня кваліфікація з передачею обвинувального акта до суду - це вже компетенція відповідних органів. Я вважаю, що це злочин, оскільки ці дії умисні", - сказав він.
Уточнюється, що нардеп Ігор Луценко вже звернувся до Генеральної прокуратури України (ГПУ) із заявою на Арсена Авакова. За словами депутата, в його висловлюванні є склад злочину, передбачений статтею 376 Кримінального кодексу України "Втручання в діяльність судових органів". Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.
Крім того, того, знімати охорону з Шевченківського райсуду, навіть на один день, міністр не мав права.
"Насправді, вирішення питання про зняття охорони не в компетенції міністра. Ця норма визначена законом: Нацгвардія і поліція повинні здійснювати охорону, поки не запрацює служба судової охорони", - заявив Куйбіда.
Як повідомляв "Апостроф", з'явилися подробиці про чоловіка, який стріляв у поліцейського під будівлею Солом'янського суду.