RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Життя в окупації: журналіст розповів, які проблеми найбільше хвилюють людей на Донбасі

Для жителів окупованих територій Донбасу побутові проблеми, такі як перебої зі зв'язком або отримання необхідних документів, занадто важливі, щоб звертати увагу на політичні або ідеологічні питання.

Про це розповів "Апострофу" журналіст "Радіо Свобода", луганчанин Андрій Діхтяренко.

За його словами, на даний момент на територіях, підконтрольних "ДНР", люди змушені купувати картки місцевого оператора "Фенікс" або спілкуватися через месенджери.

"В ДНР наплювали на людей, не давши компанії Vodafone відновити пошкоджений зв’язок (можливо, аварії були скоєні навмисно). Вони вирішили заробити грошей, випустивши в Росії велику кількість сім-карток місцевого оператора "Фенікс"... Більше того, я знаю, що в Мінську "Vodafone Україна" вперше за останні роки обговорювала можливість для її спеціалістів потрапити саме на окуповану частину Луганщини, щоб провести ремонт станцій, які все ще діють і весь час працювали без ремонту. Вони навіть хочуть доставити туди декілька тонн різної апаратури, але для цього потрібно їхати через окуповану Донеччину. А донецькі бойовики не хочуть пускати "Vodafone Україна", - розповідає журналіст.

Також Діхтяренко каже, що в кожному з нібито простих, побутових питаннь, таких як зв'язок, харчування, можливість вчитися і працювати, знімати житло - багато питань, і саме вони хвилюють людей найбільше.

Ми дуже часто говоримо про політичні й ідеологічні питання, але насправді для більшості тих, хто зараз змушений виживати, це настільки другорядні речі, що вони навіть не хочуть про них думати. Люди не роблять цього ще й тому, що медіа дуже часто дають викривлену картину. Це на 100% стосується сепаратистських медіа, на 110% - російських і, на жаль, на 90% - українських. Тобто всі видають вигідну, як вважається, тій чи іншій стороні картинку. Люди вже втратили довіру до ЗМІ", - зазначає журналіст.

Ще одна проблема, про яку згадує Діхтяренко - це видача документів на окупованих територіях.

"Є міжнародне законодавство, яке описує процедури, які відбуваються на окупованих територіях. Це стосується не тільки України і не тільки цього конфлікту. Є простий постулат: якщо людина була змушена якимось чином комунікувати з окупаційною владою, щоб визнати факт смерті, народження або інші подібні речі, то навіть представники органів країни, територія якої є окупованою, повинні це визнавати", - стверджує луганчанин.

Те ж, на його думку, стосується і печаток в трудових книжках. Вимушена робота на окупованих територіях - не привід позбавляти людей, які все життя працювали на Україну, пенсії.

Детальніше про ці та інші проблеми мешканців територій, підконтрольних "ДНР" і "ЛНР" читайте в матеріалі "Апострофа": Люди на Донбасі живуть в чорній кімнаті, де бігають великі сірі коти - журналіст з Луганська.