RU  UA  EN

Неділя, 16 червня
  • Лайм
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
26.20
Суспільство

Голосування за кращий ресторан Києва

Новини

16 червня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

Ватажкам ДНР-ЛНР не сподобається: на Заході придумали несподіваний план по Донбасу

В німецькому парламенті обговорили доповнення до мінських угод по Донбасу, серед яких - тимчасова заміна "урядів" так званих "ДНР" і "ЛНР" міжнародною адміністрацією.

У Німеччині впевнені, що Україна є "наріжним каменем, що гарантує стабільність європейської системи безпеки". З цієї причини тут пропонують якомога швидше знайти рішення російсько-українського конфлікту, що загрожує всій цій системі.

З пропозицією про міжнародну адміністрацію виступила член зовнішньополітичного комітету Бундестагу від фракції ВДП Рената Альт.

"Мінські угоди фактично мертві. Для мене було важливо дати новий імпульс з тим, щоб процес знову прийшов в рух", - вважає вона.

Політик упевнена, що проблема полягає не тільки в небажанні Росії робити кроки назустріч врегулювання конфлікту, але і в структурних вадах мінських домовленостей.

В її фракції запропонували доповнити мінський протокол термінами, розстановкою пріоритетів і наслідками за бездіяльність. Також німецькі політики наполягають на встановленні контролю ООН над російсько-українським кордоном і виведення з Донбасу всіх цивільних і парамілітарних збройних груп.

Що стосується перехідної цивільної міжнародної адміністрації, то, на думку фракції, в її завдання входили б підготовка і проведення вільних виборів на цих територіях. Також тут запропонували впровадити на окуповані території поліцейську місію Євросоюзу.

"Необхідний оперативний підрозділ, який би разом з українською поліцією забезпечував підтримку громадського порядку. Це дозволило б підвищити довіру жителів сходу України до державних правоохоронних органів", - додала Альт.

Нагадаємо, що у світовій практиці міжнародні тимчасові адміністрації є формою легітимного забезпечення урядування протягом перехідного періоду на території, де не діють легітимні державні структури. Створення МТА узгоджується сторонами конфлікту та затверджується Радою Безпеки ООН, яка приймає відповідну резолюцію на підставі Глави VII Статуту ООН «Дії стосовно загрози миру, порушень миру й актів агресії». ООН неодноразово застосовувала МТА в різних ситуаціях, які виникали внаслідок деколонізації (Західний Іріан, Намібія), розпаду держав (терени колишньої Югославії), внутрішнього конфлікту (Камбоджа) чи іноземної окупації (Східний Тимор).

У світі існують понад десяток прикладів того, як МТА сприяли відновленню чи встановленню порядку на певній території. Однак, на думку експертів, з-поміж багатьох прикладів Україні слід звернути увагу на досвід діяльності Тимчасової адміністрації ООН для Східної Славонії, Барані та Західного Срема (United Nations Transitional Administration in Eastern Slavonia, Baranja and Western Sirmium, UNTAES), яка сприяла реінтеграції цієї території до складу Хорватії.

В Україні вперше міжнародну тимчасову адміністрацію як доцільну модель врегулювання конфлікту на Донбасі запропонували експерти Міжнародного центру перспективих досліджень. Докладніше про специфіку цієї моделі можна ознайомитись за посиланням.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що бойовики на Донбасі оголосили через місію спостерігачів ОБСЄ про те, що в односторонньому порядку відмовляються виконувати режим припинення вогню уздовж лінії зіткнення.

Новости партнеров

Загрузка...