Судді апеляції Вищого антикорупційного суду (ВАКС) частково задовольнили скаргу прокурора і застосували до колишнього в.о. директора департаменту Міноборони Олександра Лієва, обвинуваченого в розкраданні 1,5 млрд гривень на закупівлі артилерійських боєприпасів, запобіжний захід у вигляды тримання пыд вартою. Розмір альтернативної застави становить 50 млн грн.

Про це повідомляє ЦПК.

Читайте також: "Фіксуємо багато порушень": Міноборони проводить позапланові перевірки ТЦК

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

"Лієв був узятий під варту в залі суду. Термін утримання під вартою до 8 квітня. Розмір альтернативної застави становить 50 млн грн. У разі внесення застави на Лієва буде покладено низку обов'язків, у тому числі носіння електронного браслета та здача закордонних паспортів", - йдеться у повідомленні.

Рішення ухвалили судді Даниїла Чорненька, Сергій Боднар та Ігор Панаід.

Продовження після реклами
РЕКЛАМА

Йдеться про справу щодо укладення контракту між Міноборони та компанією "Львівський арсенал" на постачання 100 тисяч мінних пострілів. У листопаді 2022 року Міноборони перерахувало "Львівському арсеналу" 1,34 млрд грн передоплати.

Далі "Львівський арсенал" перерахував частину коштів у 3,6 млн доларів та 9,1 млн євро на словацького посередника, компанію Sevotech.

Більша частина з них потім пішла на рахунки ще одного посередника, хорватської компанії WDG promet. Гроші зникли і жодної міни поставлено так і не було.

Під час засідання стало відомо, що підслідність у справі вже змінили із Нацполіції на НАБУ. Сторону обвинувачення представляв прокурор Офісу генпрокурора, який подавав апеляційну скаргу.

За словами захисту, підписана Лієвим угода була повністю законною, не порушувала жодний нормативно-правовий акт, а процедура її укладення не відрізнялася від інших 420 угод, які підписував Лієв за час свого перебування на посаді.

Сам Лієв в ході засідання наголошував на тому, що ніякої змови бути не могло, адже він не був знайомий із директором "Львівського арсеналу" Юрієм Збітнєвим, бачився з ним лише один раз уже після укладення контрактів. Прокурор натомість вказував, що зі сторони "Львівського арсеналу" супроводжував угоду щодо мін і проводив більшість контактів з чиновниками Міноборони не Збітнєв, а його заступник Сахненко. Останній нібито підшукував компанії для реалізації схеми та схиляв Збітнєва на укладення контракту. Сахненко нібито є давнім знайомим Лієва і саме через цей зв'язок Сахненка призначили у "Львівський арсенал", бо це призначення давало компанії "зелене світло" в Міноборони.

"Лієв повністю заперечував будь-які порушення у власних діях і стверджував, що посадовці Міноборони ніяким чином не причетні до непостачання боєприпасів. Він припустив, що у певний момент щось могло піти не так у господарських відносинах "Львівського арсеналу", компаній Sevotech, WDG та хорватського заводу, який виготовляв міни. Він вважає, що з цим треба дійсно розбиратися, однак жодного стосунку посадовці Міноборони до цих відносин не мали і мати не могли", - зазначено у повідомленні.

Також вказано, що прокурор ОГП просив призначити утримання під вартою із заставою у понад 268 млн грн.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що правоохоронці знайшли російський паспорт в Олександра Лієва.

  • Вас також може зацікавити:

Справа про розкрадання 1,5 мільярда для армії: оголошено перші підозри, фото

Розкрадання 1,5 млрд грн на снарядах: СБУ прийшла з обшуками до чиновників Міноборони і оборонного підприємства, фото

У Міноборони може статися новий скандал, через надто дешеві продукти для ЗСУ - експерт