RU  UA  EN

Пʼятниця, 26 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

26 квітня

Всі новини

Чи є життя на Марсі: вчені зробили інтригуючу заяву

Дослідники заявили, що камені на Марсі, схожі на пасту, можуть бути ознакою життя.

Про це повідомляє журнал Astrobiology, посилаючись на роботу вчених.

Як вони з'ясували, схожі структури утворюються і на Землі. На нашій планеті їх викликає бактерія Sulfurihydrogenibium yellowstonense. Вона відноситься до екстремофілів, а значить, потенційно можуть існувати в марсіанських умовах.

Також дослідники допускають, що цей вид бактерій живе на поверхні Марса і процвітає. Бактерія належить до лінії, яка еволюціонувала до того, як в атмосфері Землі почав з'являтися кисень (приблизно 2,35 мільярда років тому). Вона може вижити в дуже гарячій воді, прямо біля геотермальних джерел. Бактерія також може витримати інтенсивний ультрафіолетове світло і добре себе почуває в навколишніх середовищах з низьким рівнем кисню, використовуючи сірку і вуглекислий газ як джерела енергії.

Відзначають, що Sulfurihydrogenibium yellowstonense каталізує утворення кристалічних гірських порід, які виглядають як шари макаронних виробів. Унікальна форма і структура порід, пов'язаних з Sulfurihydrogenibium yellowstonense, є результатом її незвичайного способу життя. У швидкоплинній воді бактерії чіпляються один за одного і "тримаються щосили". Вони утворюють тугі нитки, які майорять, як прапор. Вони видимі для людського ока і найбільше схожі на пасту феттучині.

Вчені дізналися, у яких генів найбільш активна експресія, і розшифрувала метаболічні потреби цих бактерій. Вчені також досліджували можливості Sulfurihydrogenibium yellowstonense в області скельного будівництва. Виявився цікавий факт: білки на поверхні бактерій прискорюють швидкість кристалізації карбонату кальцію навколо бактеріальних ниток і всередині них. Завдяки білкам, цей процес протікає в нитках в мільярд разів швидше, ніж в будь-якому іншому природному середовищі на Землі. В результаті утворюються широкі смуги затверділої породи з хвилястою ниткоподібною текстурою.

Ці структури, за словами дослідників, важко з чимось сплутати. Тому, якщо їх вдасться виявити на Марсі, це буде одним з головних ознак наявності життя на планеті в сьогоденні або минулому.

Як повідомляв "Апостроф", вчені виявили планету NGTS-4b, яка за всіма теоретичними розрахунками не може існувати там, де існує насправді.