Занурення машини в воду вище 25 см може завдати шкоди багатьом деталям. Крім гідроудару, таким авто загрожує передчасна корозія і неполадки з електричними датчиками та системами. З цієї причини автомобіль-"потопельник" вкрай складно продати.
Співробітники техцентру "Нювіс" розповіли, що робити, якщо авто затопило настільки, що видно тільки дах.
Експерти підкреслили, що такий автомобіль ні в якому разі не можна намагатися запустити, це лише погіршить ситуацію. Кращим рішенням буде доставка транспортного засобу на СТО за допомогою евакуатора.
В першу чергу кузов автомобіля слід відмити під тиском. Якщо цього не зробити, може початися передчасна корозія.
Після серйозного утоплення авто необхідно розібрати мотор, зробити сушку і чистку всіх його частин, замінити масло і фільтри, перевірити свічки та котушки запалювання. Все повинно бути сухим і чистим.
Слід злити паливо, замінити паливний фільтр, прочистити паливний канал і паливну рейку з інжекторами.
Електрика автомобіля також є одним з найбільш вразливих місць при попаданні авто в воду. Всередину акумулятора часто потрапляє вода тому, швидше за все, доведеться міняти електроліт. Експерти вважають, що в залежності від ступеня утоплення бортовий комп'ютер має шанси вижити, а ось блок запобіжників майже точно підлягає заміні.
Також доведеться попітніти з салоном - можливо, потрібно буде міняти оббивку, а то і сидіння.
В цілому відновлення автомобіля-"потопельника" обійдеться в кругленьку суму. Інший варіант розв'язання проблеми - продаж авто на запчастини.
Раніше ми розповіли, як діагностувати гідроудар двигуна після утоплення.