У Швеції завершилося масштабне дослідження, метою якого було встановити, чи впливає наявність дітей в сім'ї на тривалість життя.
Про це повідомляє BBC.
Вчені зібрали матеріал на основі спостереження 1,5 мільйона чоловіків і жінок, які народилися в межах 1911 і 1925 років і досягли 60-річного віку.
В результаті був зроблений висновок, що в середньому люди, які стали батьками навіть для однієї дитини, жили довше за тих, хто залишився бездітним.
У підсумковій публікації дослідження відзначається, що до 60 років різниця в очікуваній тривалості життя між сімейними і бездітними людьми становила 2 роки для чоловіків і півтора - для жінок.
До 80 років сімейні чоловіки могли прожити 7 років і 8 місяців, а бездітні - тільки 7 років. Для жінок така різниця склала 9 років і 6 місяців проти 8 років і 11 місяців.
При таких даних вчені, все-таки, з обережністю говорять про вплив наявності дітей на тривалість життя, відзначаючи, що ця різниця може пояснюватися і іншими причинами. Так, діти нерідко допомагають своїм батькам у стрості, в той час як багато бездітні люди ведуть менш здоровий спосіб життя.
Раніше "Апостроф" повідомляв про дослідження наслідків тривалого денного сну.