Місяцехід китайської місії "Чан'є-4" передав на Землю нові знімки зворотного боку Місяця.
Про це повідомляє Planetary Society з посиланням на Китайське національне космічне управління.
Відзначається, що місяцеходи "Чан'є-4" і "Юйту-2" провели на Місяці вже чотири місцевих дня і ночі, а 12 квітня обидва апарати занурилися в режим гібернації, чекаючи настання п'ятої місячної доби. Раніше передбачалося, що апарати "відпрацюють" на темній стороні Місяця всього три місцевих доби, проте команда місії висловила впевненість в здатності модуля провести на супутнику в два рази більше часу.
У Китайському національному космічному агентстві стверджують, що місяцехід "Юйту-2" подолав 179 метрів по місячній поверхні. За останню місячну добу (з 29 березня по 1 квітня) апарат подолав 8 метрів.
Розробник місії "Чан'є-4" Сунь Чжечжоу в ході конференції повідомив пресі, що апарат почав покривати малу відстань по поверхні космічного об'єкта, оскільки веде розширений аналіз грунту за допомогою спектрометра зображень в інфрачервоному спектрі.
Як повідомляв "Апостроф", раніше вчені висунули теорію виникнення Місяця, згідно з якою, супутник Землі сформувався з частин її порід, після того, як планета зіткнулася і "поглинула" іншу планету.