Астрофізики Національної астрономічної обсерваторії Японії виявили незвичайні рухи газових хмар поблизу центру Чумацького шляху, які можуть свідчити про існування там чорної діри проміжного класу.
Дослідження японських вчених було опубліковано у виданні Astrophysical Journal.
Вивчаючи рух високошвидкісних хмар газу в центрі нашої галактики, астрофізики прийшли до висновку, що газопилова хмара HCN-0.085-0.094 обертається навколо об'єкта з розрахунковою масою близько 10 000 сонячних мас. Однак зафіксувати цей об'єкт, який може бути чорною дірою проміжного класу, вченим не вдається.
Науці відомо про чорні діри або "мізерної" маси - як кілька десятків Сонць, або про надмасивні (від 100 000 сонячних мас і вище). Переважно вони розташовані в центрах галактик. Чорні діри з масою від 1000 до 100 000 мас Сонця поки не виявлені, і частина вчених вважає, що їх не існує.
Загадковий об'єкт в цьому регіоні Галактики - вже п'ятий кандидат в проміжні чорні діри, виявлений за останні роки.
Як повідомляв "Апостроф", група дослідників з Канади і Німеччини повідомила про виявлення нової чорної діри, яка суперечить загальній теорії відносності Альберта Ейнштейна і підтверджує припущення про випромінюванні Хокінга.