Дослідники представили основну версію походження сотні "живих" каменів (тровантов) - опуклих валунів дивної "органічної" форми, з околиць міста Костешти, Румунія. Як вважають вчені, вони могли утворитися внаслідок високої сейсмічної активності в період пізнього міоцену - близько 6 млн років тому.
Про це повідомляє Science Alert.
Як наголошується в свіжих дослідженнях, трованти представляють собою певний тип конкреції - породи, зв'язаної вапняковим цементом. Своїм хімічним складом трованти не відрізняються від породи поблизу, це і стало основою для нового дослідження. Вчені припускають, що форми сфероїдів були сформовані тривалою сейсмічною активністю в міоцені. Ударні хвилі, які виходять від землі, ущільнювали відкладення і концентрували цемент, щоб сформувати сферичні грудки, що перетворилися потім у трованти.
Місцеві жителі в певний час вважали, що трованти мали здатність рухатися і з цим був пов'язаний ряд міфів цього регіону.
Як повідомляв "Апостроф", раніше археологи виявили в Ізраїлі кам'яний інструмент, якому 350 тисяч років. Як вважають вчені, його використовували для подрібнення їжі та інших матеріалів.