RU  UA  EN

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Новини

22 грудня

21 грудня

Всі новини

Вчені показали, як ДНК "танцює" всередині людської клітини: вражаюче відео

Британські вчені зробили знімки молекули ДНК, на яких видно, як генетичний код людини "танцює" всередині людської клітини.

Про це пише видання Express.

В ДНК зашифровано генетичний код живого організму - від кольору волосся до розміру носа людини, саме ДНК вказує вашому тілу, як рости, розвиватися та виробляти білки, що дозволяють вам функціонувати. Лише в 1953 році біологи Джеймс Уотсон і Френсіс Крік вперше продемонстрували структуру подвійної спіралі ДНК. Майже 70 років потому дослідники з університетів Шеффілда, Лідса та Йорка зробили ще один прорив у вивченні ДНК.

У вівторок, 16 лютого, вчені опублікували найперші відео, що показують, як петлі ДНК "танцюють" навколо клітини. Неймовірні кадри були створені на основі зображень молекули ДНК з найвищою роздільною здатністю, які коли-небудь робили вчені.

Донедавна технологія обмежувала вчених лише фотографуванням нашого генетичного коду. Але британські дослідники поєднали потужні суперкомп’ютерні симуляції та вдосконалену атомно-силову мікроскопію, щоб створити відео танцюючої ДНК.

Зображення були вже досить детальними, щоб побачити структуру подвійної спіралі, але відео дозволили дослідникам побачити положення кожного окремого атома в ДНК, коли вона танцює навколо.

"Побачити спіральну структуру всієї молекули ДНК було надзвичайно складно. Цикл дозволив дослідникам надати мінікругу додатковий поворот, змусивши ДНК танцювати ще енергійніше. Для порівняння, коли вони робили знімки розслабленої ДНК, без будь-яких поворотів, молекули зробили дуже мало рухів, але коли вони внесли додатковий поворот у суміш, петлі ДНК набули набагато екзотичніших форм", - заявила доктор Еліс Пайн, викладач кафедри полімерів та м'яких речовин з Університету Шеффілда, яка зняла ці кадри.

Попередні дослідження припустили, що міні-кола ДНК можуть бути показником здоров'я та старіння, а також потенційними маркерами захворювання.

Можливість вивчати ДНК у таких безпрецедентних деталях також може відкрити двері для нових ліків та генної терапії.

Як повідомляв "Апостроф", раніше команда вчених з UC San Diego Stem Cell Program вивчила неандертальців і встановила їх відмінності від сучасних людей.