Україна не лише отримує зброю та військову техніку від західних партнерів, але і займається виробництвом вітчизняної - Міноборони вже уклало контракти з українськими виробниками БПЛА.
Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков на Facebook-сторінці.
За словами міністра, наразі одним із ключових напрямків Міноборони є розвиток і підтримка українського ринку БПЛА, а позбавляти талановитих українців можливості ділитися цікавими технічними розробками було б неправильно. Адже "сучасні креативні рішення сьогодні народжуються навіть в гаражах".
Читайте також: Не замінять артилерію: чому дрони-розвідники дуже важливі на полі бою
"Ми отримали заявки від українських виробників на 75 БПЛА різних типів. Після консультацій з Генеральним Штабом ЗСУ, після випробувань, Міноборони ВЖЕ укладено 16 державних контрактів з українськими виробниками БПЛА", - наголосив він.
Резніков додав, що на закупівлю дронів для ЗСУ у 2023 році планують виділити близько 20 млрд гривень, адже мова йде не тільки про потреби аеророзвідки.
"Ми говоримо про розвиток ринку дронів широкого спектра застосування — повітря-земля-вода. Це і про коригування артилерії, і про нанесення ураження ворогу (ударні дрони), і про доставлення б/к, евакуацію поранених тощо", - розповів міністр оборони.
За його словами, спільні наради представників Міноборони, Генштабу ЗСУ, вітчизняних розробників та виробників БПЛА продовжуються.
"На останній (нараді) — визначили низку завдань та кроків щодо вдосконалення регуляторних процедур. Ці пропозиції вже сьогодні — 30 січня, будуть обговорені на засіданні Координаційного штабу з питань розвитку виробництва розвідувальних та ударних дронів вітчизняних виробників", - повідомив Резніков.
Міністр також повідомив, що найближчими днями планує особисто зустрітися з українськими розробниками і виробниками БПЛА, після іншої дуже важливої зустрічі в інтересах Сил оборони.
Раніше ми писали, які завдання виконують БПЛА на фронті.