Нещодавній проліт космічного корабля над Меркурієм підтвердив версію вчених, що одна з найближчих до Землі найб планет має «замерзлу воду» на своїй поверхні.
Про це повідомляє Європейське космічне агентство (ESA).
Шоста місія BepiColombo, запущена Європейським космічним агентством та Японським агентством аерокосмічних досліджень, змогла дослідити низку глибоких кратерів поблизу північного полюса Меркурія.
Камера моніторингу корабля успішно пройшла над темними зонами планети, а на світлішому боці Меркурія астронавти змогли розглянути темні місця, де раніше бачили сліди замерзлої води.
"Протягом наступних кількох тижнів команда BepiColombo наполегливо працюватиме, щоб розкрити якнайбільше таємниць Меркурія за допомогою даних цього прольоту", - сказав Джерент Джонс із ESA, науковий співробітник проєкту BepiColombo.
Експерти ESA визначили, що ці кратери, ймовірно, утворилися на поверхні Меркурія сильними потоками лави та ударами космічних порід приблизно 3,7 мільярда років тому.
Шоста місія BepiColombo, яку вперше запустили у 2018 році, мала на меті дати космічному кораблю необхідний гравітаційний розмах, щоб він міг повернутися на Меркурій наприкінці 2026 року.
У цей час космічний корабель розділиться на два орбітальні апарати і маневруватиме планетою, щоб підготуватися до наукових операцій у 2027 році. Потім кораблі зберуть дані про Меркурій за рік чи більше.
До слова, Меркурій є найближчою до Сонця й найменшою планетою Сонячної системи (0,055 маси Землі).
Нагадаємо, астрономи назвали Венеру, Меркурій і Марс найближчими до Землі планетами - всі вони постійно обертаються навколо Сонця з різною швидкістю, а тому відстань між Землею та цими планетами змінюється.