RU  UA  EN

Вівторок, 6 травня
  • НБУ:USD 41.20
  • НБУ:EUR 46.70
НБУ:USD  41.20
Суспільство

Новини

5 травня

Всі новини

Земля пройде крізь метеорний потік Ета-Аквариди - коли можна побачити травневий зорепад

Фото: з відкритих джерел

Комета Галлея проходить повз Землю кожні 75 років. Але уламки, залишені кометою, утворюють два великі метеорні потоки, які трапляються на шляху Землі щороку. Один з них - Ета-Аквариди, який є уламками комети Галея, і пік його можна побачити вже у вівторок, 6 травня.

Про це пише AP.

Обертаючись навколо Сонця, Земля кілька разів на рік проходить крізь уламки, залишені кометами, а іноді й астероїдами, що пролітають повз. Джерелом Ета-Акварид є уламки комети Галлея. Коли ці швидкорухомі космічні камені потрапляють в атмосферу Землі, вони зустрічають новий опір повітря та сильно нагріваються, зрештою згораючи. Іноді навколишнє повітря ненадовго світиться, залишаючи після себе вогненний хвіст — кінець «падаючої зірки».

«Ета-Аквариди – це «досить швидкі метеори», – сказав Білл Кук з NASA. За його словами, під час пікової активності у вівторок вранці за ідеальних умов спостереження очікується побачити від 10 до 15 метеорів на годину. Однак в цей час Місяць буде майже на дві третини повним, що, ймовірно, зменшить видимість. Спостерігати за метеорним потоком Ета-Аквариди можна буде до 28 травня.

6 травня - пік зорепаду Ета-Аквариди

Цьогоріч пік потоку каміння від комети припаде на 6 травня, однак побачити кілька «падаючих зірок» можна і раніше. У ніч піку метеорного дощу Місяць заходить близько о 3 годині ранку, забезпечуючи ідеально темне небо для спостереження. 6 травня щогодини можна буде побачити від 10 до 20 космічних гостей у східній частині неба.

Коли найкраще спостерігати за Ета-Акваридами

Найкращий час для спостереження за метеорним потоком – це ранні години перед світанком, коли Місяць знаходиться низько на небі. Яскравий місяць або штучне сяйво є основними перешкодами для чіткого спостереження за метеорами. Оптимальними для спостереження за метеорним потоком є безхмарні ночі, коли Місяць перебуває у фазі спадання.

Нагадаємо, на Землю падає недіючий радянський супутник, що вже викликало занепокоєння космічних експертів.