RU  UA  EN

Вівторок, 5 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 44.35
НБУ:USD  41.00
Світ

Одна з тем - війна в Україні: Макрон прибув на переговори до Китаю

Французький лідер Еммануель Макрон прибув на переговори до Китаю, під час яких обговорюватиметься війна в Україні.

Про це повідомляє Le Figaro.

Востаннє Макрон та голова КНР Сі Цзіньпін бачилися у листопаді на зустрічі G20. Ще тоді Франція сподівалася, що китайський президент вплине на свого російського колегу Володимира Путіна у контексті мирних переговорів з Україною.

Читайте також : "Зараз не той час": Макрон про ймовірність діалогу з Путіним

Однак тоді в Пекіні не засуджували російське вторгнення в Україну. Сі Цзіньпін та Володимир Путін нещодавно на зустрічі в Москві відновили свій союз, який виглядає як антизахідний фронт. У зв'язку з цим США та інші країни побоюються, що Китай, зрештою, поставить зброю Росії.

Відомо, що перед вильотом до Пекіна Макрон поговорив по телефону зі своїм американським колегою Джо Байденом, обговоривши з ним "їхнє спільне бажання залучити Китай до прискорення закінчення війни в Україні та участі у побудові міцного миру в Україні".

У Парижі вважають невідкладним завданням пов'язати президента Сі з позицією, яка сприяє "стабільності" та "процвітанню" у світі,

та сподіваються знайти з ним шлях для припинення війни в Україні.

Влада Франції вважає, що тільки Китай може змінити ситуацію на краще чи на гірше. У Європі закликають КНР звернути увагу на величезний вплив війни на ЄС, який є для них одним із головних торгових партнерів.

Макрон, який хотів приїхати до Сі з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн має намір донести Китаю головний меседж: якщо КНР переключиться на військовий табір, це матиме надзвичайно сильний стратегічний вплив.

Нагадаємо, Сі Цзіньпін нещодавно заявив, що Китай готується до війни.

  • Вас може зацікавити:

Зеленському треба бути обережним: як Китай поглинає Росію

Візит Сі Цзіньпіна до Путіна: які результати дводенних переговорів

Китай готується до розпаду РФ? Влада опублікувала карту з "віджатою" росіянами територією