У Берліні відповіли на закиди Росії стосовно планів США з 2026 року почати розгортання у Німеччині засобів далекобійних ударних систем – зауважили, що це не повернення до "перегонів озброєнь", а компенсація того, що може бути прогалиною в можливостях.
Про це йдеться у повідомленні від Tagesschau.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вказав, що розміщення американської далекобійної та надзвукової зброї на території країни не свідчить про "перегони озброєнь". В інтерв'ю виданню Tagesthemen він розповів:
"Запланованим розгортанням ми заповнюємо те, що ми називаємо прогалиною в можливостях".
Він також припустив, що Росія, ймовірно, вже деякий час має такі системи в Калінінграді, тобто "в абсолютній досяжності для Німеччини та інших європейських країн".
Тож, на його думку, питання полягає в тому, як саме країна зможе ефективно стримувати наміри Росії:
"З огляду на нову ситуацію загрози, питання полягає в тому, як ми можемо ефективно стримувати?".
За це і відповідатимуть американські ракети, які, як зауважив Пісторіус, "дадуть зрозуміти, що ми можемо і хочемо захищатися". Він також додав: "На будь-який удар проти нас також буде дана відповідь - і умовно".
Міністр оборони Німеччини наголосив на тому, що Німеччина повинна самостійно виробляти такі системи: "Але пройде якийсь час, перш ніж такі системи можна буде виробляти в Європі. До того часу американці будуть підтримувати нас".
Читайте також в "Апостроф", як Сполучені Штати з 2026 року почнуть розгортати засоби далекобійних ударних систем у Німеччині в рамках планування тривалого розміщення у майбутньому.