Український історик, публіцист та громадський діяч Сергій Громенко, на тлі останніх світових подій, зокрема заяв щодо переговорів, згадав про подібну історію, що вже мала місце в історії.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
Згадує про російсько-японську війну (1904-1905):
"1905 року Росія програла війну Японії. Посередником у мирних переговорах визвався бути американський президент Тедді Рузвельт. Переговори проходили у Портсмуті (США), і Рузвельт спочатку тиснув на Росію, а потім почав тиснути на Японію".
В результаті, як пише історик, був укладений такий договір, через який в Японії - країні-переможниці - спалахнули протести.
В одному лише Токіо 17 загиблих і 500 поранених, 350 спалених будівель. Наступні 13 років увійшли в історію під назвою "Доба народного насилля".
"Росії, втім, теж було непереливки через революцію. А що Рузвельт? А Рузвельт 1906 року отримав Нобелівську премію миру", - в результаті вказує Громенко.
В контексті цього нагадаємо, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що проводить серйозні перемовини з російським диктатором володимиром путіним щодо завершення війни в Україні та відновлення співпраці США та РФ. У рамках угоди США планують повернути собі витрачені гроші на війну в Україні.
Але президент Франції Еммануель Макрон в інтерв'ю Fox news запевнив, що перемир'я в Україні може бути досягнуто протягом кількох тижнів тижнями і ця угода не має бути капітуляцією для України.
Читайте також, як американському лідеру, в контексті останніх подій, нагадали один епізод з американської історії, зауваживши, що найголовніше зараз забуває адміністрація Штатів.