В Університеті Західного Онтаріо повідомили, що закінчили сканування древніх мумій за допомогою сучасних технологій в стародавньому місті Пачакамеке, Перу, і виявили в місцях їх поховань декілька дивних предметів.
Про це повідомляється на сайті університету.
Так, за допомогою мобільного рентгенівського комплексу в польових умовах були вивчені поховання мумій періоду 1100-1500 років до нашої ери. Знімки в кількості 800 штук потім склали в мозаїку і "зшили" за допомогою комп'ютерної графіки.
У місцях поховань мумій були виявлені згортки, всередині яких пізніше знайшли прикраси, раковини і камені. В одному з таких згортків знайшли дивний зігнутий диск, ще в одному - гострий предмет, яким пронизували очну ямку, також був знайдений пакунок з насінням.
Отримані дані в університеті назвали надзвичайно важливими для вивчення життя місцевого населення Америки до прибуття туди Христофора Колумба.
Як повідомляв "Апостроф", раніше вченим вдалося проаналізувати зуби людей, які жили і були поховані в мегалітичних гробницях і печерах близько 5500 років тому, і встановити, що ці люди мали різний соціальний статус.