У Белграді в суботу, 27 січня, кілька тисяч людей вийшли на вулиці, щоб закликати президента Сербії Александара Вучича піти у відставку.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
На мітингу колишній суддя Верховного суду країни Зоран Івошевіч заявив, що Вучич повинен подати заяву про відставку, що Сербія знову могла стати правовою державою. Івошевіч також звинуватив президента в порушенні принципу поділу влади.
Протестуючі пройшли маршем по центру Белграда до будинку уряду і будівлі, в якому знаходиться проурядовий державний телеканал RTS.
Масові протести в Белграді почалися 8 грудня після жорстокого побиття 23 листопада людьми в чорних сорочках на півдні Сербії в місті Крушевац опозиціонера Борко Стефановича, лідера Лівої партії.
Політику завдали ударів залізним прутом, в результаті чого він отримав важкі травми. Підозрювані в нападі були незабаром затримані, але незадовго до новорічних свят звільнені з-під варти в зв'язку з браком доказів.
Вучич засудив цей інцидент, але опозиція звинувачує його в тому, що риторика президента і шельмування критиків і опозиціонерів створили в країні обстановку нетерпимості. Також вони стверджують, що до побиття причетна правляча Сербська прогресивна партія.
Як повідомляв "Апостроф", 5 січня на акції протесту проти політики Вучича в Белграді вийшли близько 15 тисяч активістів.