Роскосмос, глава якого недавно зробив смішну заяву про польоти на Місяць, звинуватив в своїх невдачах за рік роботи затримки з боку України.
Про це повідомляє tjournal.ru.
Що стосується статистики, то з 25 апаратів у 2017 році Роскосмос зміг запустити тільки 17, без урахування чотирьох військових місій. Причому, в трьох випадках зриви пусків пояснили затримкою з боку українських виробників при виробництві ракети-носія або комплектуючих.
Зокрема, в таблиці, яка додається до документа, наведено обґрунтування відхилень від запланованих показників. Наприклад, у 2017 році передбачалося, що Росія займе 24,5% частки світового експорту ракетно-космічної техніки, однак Роскосмос виконав лише третина плану.
Крім цього, причиною невдачі назвали санкції Заходу. Нібито вони завадили оснастити російські космічні апарати "високоякісною імпортною апаратурою", а також ослаблення рубля.
У 2017 році частка Росії у виробництві космічної техніки досягла 7,1% замість запланованих 7,7%. Це пояснили скороченням бюджетного фінансування.
За даними Роскосмосу, на зниження конкурентоспроможності Росії також вплинули приватні компанії з США, насамперед - SpaceX Ілона Маска з ракетами Falcon. У звіті наголошується, що фірми вийшли на ринок пускових послуг "за сприяння держави" і з "демпінговими" цінами.
Як повідомляв "Апостроф", раніше "Роскосмос" відзначився, представивши світу "новинку" космонавтики: новий ядерний космічний корабель, який дуже нагадує космічний літальний апарат з фільму "Аватар".