Бограч - це угорська національна перша страва, але він вже давно став невіддільною частиною закарпатської кухні. Мабуть, кожна людина, яка побувала на Закарпатті, куштувала цю страву, і навіть спробувавши раз, цей смак запам'ятається надовго.
Як запевняють автори Youtube-каналу "Готуємо смачно", відтворити автентичний смак закарпатського бограча можна і вдома, для цього знадобиться лише набір потрібних продуктів.
Читайте також: Як приготувати ситний банош із сиром та грибами: простий рецепт.
У перекладі бограч означає "страва, приготована в казані", його готували пастухи в польових умовах з різних видів м'яса, які були під рукою. Звісно, найкраще готувати бограч на багатті, а найбільш традиційним для класичного рецепта є яловичина. Однак відтворити смак страви можна і вдома, на власній кухні. Головне - дотримуватися рецепту.
"Цим рецептом зі мною поділилася мешканка Берегового, яка готує бограч вдома тільки так. Він смачний, ароматний і наваристий, а ще його просто готувати", - додала авторка відео.
Інгредієнти:
- свинячі ребра - 800 г
- грудинка напівкопчена - 300 г
- ковбаски мисливські - 150 г
- картопля - 800 г
- цибуля - 100 г
- морква - 100 г
- перець болгарський - 150 г
- помідори - 200 г
- часник - 2 зубчики
- паприка - 2 ст.л
- угорська приправа - 1 ст.л
- сіль
- лавровий лист.
Читайте також: Як приготувати борщ із томатним соком: простий рецепт без м'яса.
Як приготувати бограч в домашніх умовах
Грудинку нарізати кубиками і обсмажити в гарно розігрітому казанку.
Поки смажиться сало, нарізаємо кубиками цибулю і натираємо на тертці моркву. Овочі відправляємо до сала і смажимо до готовності, а потім додаємо до них 2 столові ложки паприки і гарно все перемішуємо.
Свинячі ребра відправляємо в казан до овочів і тушкуємо на невеликому вогні 30 хвилин.
Поки м'ясо тушкується, картоплю, помідори і болгарський перець нарізаємо кубиками. Додаємо все в казан і заливаємо кип'яченою водою. Тушкуємо страву на невеликому вогні до готовності картоплі.
За 10 хвилин до закінчення приготування додаємо в бограч нарізані кружальцями мисливські ковбаски, дрібно нарізаний часник, лавровий лист, сіль і угорську приправу, до якої входять гострий перець, паприка і сіль.
- Раніше ми розповіли, як правильно варити суп харчо.
- Читайте також на theLime, як правильно варити капустняк із квашеної капусти.