RU  UA  EN

Четвер, 2 травня
  • НБУ:USD 39.30
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.30
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Масляна 2019: коли святкувати, що можна і не можна робити

У 2019 Масляна починається 4 березня і триватиме до 10 березня

У 2019 Масляна починається 4 березня і триватиме до 10 березня Фото:

Масляна - це веселе народне свято, що символізує проводи зими і зустріч весни. У 2019 це свято випадає на 10 березня, а Масляний тиждень починається з 4 березня.

Протягом семи днів організовуються масові гуляння з ярмарками, танцями і, звичайно, млинцями. Для віруючих людей це можливість насолодитися смачними стравами перед Великим постом.

Масляний тиждень ділиться на два періоди: з понеділка по середу - вузька Масляна, з четверга по неділю - широка Масляна. У перші три дні можна займатися господарськими справами, а з четверга всі роботи припиняються. Протягом всього періоду не можна вживати алкоголь і відчувати негативні емоції. А гостей зустрічати потрібно тільки в прибраному будинку, інакше бардак буде супроводжувати весь рік.

Кожен день Масляної має свою назву і традиції

Понеділок (4 березня) - Зустріч Масляної

За традицією в цей день господині починають пекти млинці. Перший млинець обов'язково потрібно віддати нужденним людям. У понеділок свекруха відправляє невістку до її батьків, щоб вона допомогла приготувати вечерю, за якою ввечері збирається вся родина.

Вівторок (5 березня) - Загравання

У цей день прийнято знайомитися і шукати другу половинку. Молодь організовує гуляння з іграми та конкурсами, де ділиться один з одним млинцями, і шукає собі пару.

Середа (6 березня) - Лакомка

У цей день прийнято займатися приготуванням смачних страв і запрошувати в будинок гостей. На стіл ставлять млинці з різними начинками, а також медові пряники та інші солодощі.

Четвер (7 березня) - Разгуляй

З цього дня відкладаються всі господарські справи і починаються веселощі. У четвер прийнято влаштовувати різні фестивалі з танцями і піснями, водити хороводи і грати в сніжки.

П`ятниця (8 березня) - Тещині вечори

Тут назва говорить сама за себе. У цей день зять обов'язково повинен відвідати свою улюблену тещу. А та спеціально для нього повинна приготувати смачних млинців.

Субота (9 березня) - Заловкіни посиденьки

На шостий день здавна прийнято запрошувати в гості сестру чоловіка і пригощати її млинцями. Якщо сестри немає, то в гості кличуть інших його близьких родичів.

Неділя (10 березня) - Прощена неділя

У цей день люди просять вибачення у тих, кому заподіяли шкоду або просто образили. Крім того, завершальний день Масляної потрібно провести весело і не піддаватися зневірі.

Читайте також

Починаємо з Великодня: головні свята травня в Україні

У травні буде кілька великих святкових дат, які українці завжди відзначають у родинному колі або з друзями

Де злочин? У справі про розкрадання в Нафтогазу 2,2 млрд. грн. відсутні збитки

Ярослав Дубневич має намір звернутися до Європейського суду з прав людини

Пере­завантаження мобілізації та нові правила для водіїв: головні зміни для українців у травні

Найголовніші зміни в Україні в останній місяць весни - торкнуться більшості українців