RU  UA  EN

Вівторок, 17 вересня
НБУ:USD
  • НБУ:USD
  • НБУ:EUR
24.55
Бізнес

Читайте нас у Telegram-каналі

Новини

17 вересня

Всі новини

Новости партнеров

Загрузка...

У "Батьківщині" різко висловилися з приводу ситуації довкола "Нафтогазу"

Чиновники боїться втратити контроль над мільярдними тіньовими потоками, тому зроблять усе, щоб зберегти корупційні схеми видобутку, постачання та продажу газу.

Про це заявив заступник лідера партії «Батьківщина» Сергій Соболев.

За його словами, керівництво НАК «Нафтогазу» продемонструвало «переляк» через заяву Юлії Тимошенко про намір після перемоги на виборах ліквідувати компанію та інших посередників, збільшивши обсяги власного видобутку та знизив ціни.

«Однак, будь-хто, хто відкривав Цивільний кодекс, знає, що після ліквідації компанії, усі її зобов’язання та всі зобов’язання перед нею дістаються власникам підприємства. У випадку із “Нафтогазом” – це буде Кабінет міністрів, якому із 2016-го року НАК прямо підпорядкована. І саме уряд напряму стягуватиме із «Газпрому» визначений Стокгольмським арбітражем борг у $2,56 млрд та відсотки, які набігають на нього через несплату», – пояснив Соболєв.

Він нагадав, що ліквідація «Нафтогазу» у нинішньому його вигляді є і однією з вимог Третього енергопакету ЄС, досі повністю так і не імплементованого Україною. Документ забороняє існування вертикально інтегрованих корпорацій, які контролюють не менше двох третин газового ринку, і рекомендує розділити видобування, постачання та транзит, ліквідовуючи при цьому непотрібні структури.

«Нинішні мільйонні премії, які під патріотичну риторику про любов до України отримують топ-менеджери «Нафтогазу» і швидко переводять на закордонні рахунки – це лише крихти від справжніх прибутків», – наголосив Соболєв.

Депутат переконаний, що Україна має кардинально змінити енергетичну стратегію, зробивши ставку на розвиток власного видобутку та створення прозорого газового ринку без посередників. За його словами, це дозволить завантажити вітчизняну ГТС навіть у разі запуску Північного потоку-2 і забезпечить суттєве зменшення вартості блакитного палива.

«На потреби простих людей підуть і усі борги «Газпрому» перед Україною», – запевнив політик.

Новости партнеров

Загрузка...