RU  UA

Неділя, 22 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55

Новини

22 грудня

21 грудня

20 грудня

Всі новини

Воєнний стан: чи можуть забрати квартиру, якщо є борг за комуналку

Українцям розповіли, у яких випадках можуть забрати квартиру за борги за житлово-комунальні послуги під час війни.

Про такі нюанси розповів юрист Владислав Мартинчук.

Читайте також: Підвищення тарифу на світло: чи перерахують розмір субсидій

За його словами, до повномасштабної війни у комунальних боржників могли відібрати житло. Під час воєнного стану відповідна норма діє також, але з деякими особливостями.

Так, за борги примусово відчужити квартиру без погодження власника дозволяється тільки в рамках відкритого виконавчого провадження чи в порядку звернення стягнення у разі іпотеки. Зокрема, в останньому випадку відповідна можливість передбачена іпотечним договором, як і порядок стягнення, у тому числі мінімальні розмір та термін протермінування, що дозволяють стягнення.

Для відкриття виконавчого провадження заборгованість має бути встановлена виконавчим документом. Йдеться про виконавчий лист, виданий з метою реалізації судового рішення, постанова про притягнення до адмінвідповідальності або виконавчий напис нотаріуса.

Водночас, звернення на нерухомість боржника може відбутися тільки після встановлення факту того, що у нього недостатньо фінансів для задоволення вимог за виконавчим документом, тобто сплати житлово-комунальних послуг.

"При цьому, якщо квартира є єдиним житлом боржника, то продаж з торгів можливий лише, якщо сума до стягнення становить не менше 20 розмірів мінімальної заробітної плати. Наразі це 160 тис. гривень", - додав юрист.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що в Україні різко підскочать ціни на електроенергію для бізнесу.

  • Вас також може зацікавити:

Щоб не мати проблем: чому треба вчасно передавати показання лічильника світла

Подорожчання електроенергії: яким буде "нічний тариф"

Підвищення тарифу на світло: коли отримаємо платежі з новими сумами