Обов'язкову подачу електронних декларацій для громадських активістів, які борються з корупцією, доведеться скасувати, якщо Україна має намір інтегруватися в Євросоюз, проте зроблять це навряд чи раніше травня.
Таку думку висловив "Апострофу" глава українського представництва Transparency International Ярослав Юрчишин.
Говорячи про виступи активістів проти скандального закону, Юрчишин заявив, що вони не вважають його найважливішою проблемою в країні і не бояться показати, як живуть.
"Я не вважаю коректними заяви депутатів, що ми нічого не робили. Так, ми не проводили масові акції, що виглядало б по-дурному, бо в країні є важливіші питання. Чи повинні ми бути головними спікерами в дискусії проти скасування декларування? Як на мене, ні", - говорить він.
У той же час, за його словами подачу декларацій для антикорупціонерів доведеться скасувати, якщо Україна хоче інтегруватися в Євросоюз.
"Ми маємо право запитати у чиновників, які отримують зарплати з наших з вами податків, чи живуть вони за коштами або займаються корупцією. В нашому випадку єдина мета декларування - показати, що громадські активісти заробляють більше, ніж в середньому в суспільстві. І направити на нас гнів тих, хто заробляє менше ", - відзначає Юрчишин.
Також, за його прогнозами, е-декларування для активістів швидше за все не скасують раніше травня. 86 громадських організацій вже оскаржили цей закон в Конституційному суді, проте на швидке рішення розраховувати не доводиться.
Детальніше про скандальний закон про обов'язкове електронне декларування для антикорупційних активістів читайте в матеріалі "Апострофа": "Ми маємо справу з гопниками": влада помстилася борцям з корупцією, а виграти може Росія.