RU  UA  EN

Субота, 23 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.00
Політика

Новини

22 листопада

Всі новини

Агресія в Керченській протоці: в Україні зробили гучну заяву щодо переговорів з Росією

Планується повернення українських військових кораблів, які Росія захопила у Керченської протоці в листопаді 2018 року.

Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на інтерв'ю міністра закордонних справ Вадима Пристайка "Радіо Свобода".

"Ми зараз на фінальному етапі передачі цих кораблів. Їх буде повернуто найближчим часом. Технічні питання обговорюються якраз військово-морським командуванням. Наше завдання, як Міністерства закордонних справ, дати можливість завершити процес", - сказав він.

За його словами, між Росією і Україною "є взаємодія" і процес повернення кораблів вже "на фінальному етапі". Він додав, що Україна вже повідомила російській стороні після завершення певних етапів переговорів, що "ми готові - назвіть точку координат, де ці кораблі будуть стояти, і час, коли ми можемо забрати свої кораблі".

"Ми хочемо подивитися, в якому стані ці кораблі нам буде передано, чи залишилися на них, наприклад, позначки від пострілів, які були зроблено по нашим кораблям. Щось мені підказує, що їх там не буде на цей момент, коли ми їх заберемо. Але цей процес відбудеться найближчим часом", - зазначив Пристайко.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року співробітники ФСБ Росії обстріляли і захопили в Чорному морі українські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися в Одесу після спроби пройти через Керченську протоку.

Російські силовики незаконно затримали 24 українських військовослужбовців, троє з них були поранені. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону Росії, "судили" в окупованому Криму і перевезли в Москву.

Україна вимагає від Росії звільнення захоплених моряків і вважає їх військовополоненими. В управлінні верховного комісара ООН з прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені повинні перебувати під захистом Женевської конвенції.

16 квітня 2019 року Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права з метою звільнення полонених моряків і суден. 25 травня Трибунал ООН оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до Росії, яким суд зобов'язав РФ звільнити моряків і судна. У той же час суд не задовольнив прохання України зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування полонених.

Термін виконання рішення закінчився 25 червня. У цей день від Міністерства закордонних справ Росії надійшла нота, якою Україні пропонувалося надати письмові гарантії продовження кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства. У ноті-відповіді МЗС України назвало позицію Москви неприйнятною.