RU  UA  EN

Середа, 22 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Політика

Новини

22 січня

Всі новини

Є багато питань: що не так з новою редакцією проєкту про мобілізацію

У четвер, 11 січня, Верховна Рада може проголосувати за урядовий законопроект про мобілізацію у першому читанні й наразі невідомо, що які правки дійдуть до другого читання або ж його просто повернуть на доопрацювання.

Про це пише ТСН.

За словами нардепа Федора Веніславського, законопроект містить багато дискусійних норм і в нинішньому вигляді потребує доопрацювань.

Читайте: Мобілізацію треба посилювати: що сказали Залужний та Умєров при обговоренні нового законопроєкту

Найбільше суперечок серед обранців викликають електронні повістки, вилучення у фізичних осіб-підприємців автомобілів у вигляді військово-транспортного обов’язку, а також пункти, які передбачають розширення повноважень представників ТЦК та очільників місцевих держадміністрацій.

Народна депутатка Соломія Бобровська інформувала, що, серед іншого, найбільше сперечаються народні обранці про підвищення адміністративної та кримінальної відповідальності.

Бобровська повідомила, що фракція "Голос" виступатиме проти "затягування гайок" і дозволу поліції затримувати людину від трьох годин до трьох діб із потребою з'ясування персональних даних і того, чи стоїть вона на військовому обліку.

Окрім того, голови органів місцевого самоврядування можуть отримати право на бронювання військовозобов’язаних. Бобровська зазначила, що "такі речі не вписуються у жодні ворота і це поле для маніпуляцій і корупції".

Депутатка розкритикувала й норму про забезпечення доправлення органами місцевого самоврядування громадян до ТЦК СП: "Питання – кого вони доставлятимуть, на якій підставі. Мені видається, перше і друге – це основні зауваження, які можна зразу пояснити про корупційність або використання службового становища".

На думку Бобровської, Міноборони саме повинне напрацювати політику чи схему, як поповнити військо необхідною кількістю людей.

Нардеп Олексій Гончаренко у свою чергу нагадав скандал з екс-начальником Одеського обласного ТЦК та СП Євгеном Борисовим, підозрюваним у незаконному збагаченні на понад 188 млн грн та умисному ухилянні від несення служби.

"Особливо не давати це в руки ТЦК, тому що... військком Борисов без цих інструментів собі "наколядував" на віллу в Марбельї в ТЦК. А якщо б йому дати інструменти, які пропонуються в цьому законі, де можна життя кожного чоловіка зупинити і зламати... він, напевно, вже б на власних літаках літав, маючи такі повноваження. Звісно, це створює ризики корупції", – застеріг Гончаренко.

Читайте: Суд арештував майно екс-воєнкома Борисова: що в списку "нажитого нелюдською працею"

В урядовому законопроєкті №10378 щодо змін до мобілізації регулюються питання щодо відстрочки від призову на військову службу, зокрема людей з інвалідністю третьої групи. Суспільство дуже збурила пропозиція скасувати відстрочку від мобілізації для людей з третьою групою інвалідності. Після цього в Раді анонсували, що викреслять таку норму з документа.

Олексій Гончаренко повідомив, що Міноборони у своїх пропозиціях погоджується зі збереженням відстрочки для всіх осіб з інвалідністю, зокрема і третьої групи.

Як повідомив 10 січня заступник голови Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв, "були питання по вилученню відстрочки для інвалідів. Ми наполягаємо, щоб інвалідам першої, другої і третьої груп видавалася відстрочка або вони не підлягали мобілізації".

Ще один нардеп – Вадим Івченко, який є членом оборонного комітету, заявив 10 січня: "Однозначно ми маємо закріпити те, що третя група людей з інвалідністю має залишитися. Люди, які опікуються людьми з інвалідністю третьої групи – чи то жінки, чи то батьки – мають себе бачити в законі".

Варто зазначити, що Олексій Гончаренко повідомив, що на засідання фракції "Слуг Народу" було вирішено відправити законопроєкт про мобілізацію на доопрацювання.

Нагадаємо, що раніше заступник голови комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, народний депутат від "Слуги народу" Мар'яна Безугла озвучила чергову божевільну ідею щодо мобілізації.

Також ми писали, що Олексій Гончаренко вніс на розгляд парламентарів менш кардинальний законопроєкт про мобілізацію.

  • Вас може зацікавити:

Вхід є, виходу немає: нардеп вказав на проблеми демобілізації в Україні

Не батогом, а пряником: які ідеї "м'якої" мобілізації українців обговорюють в кулуарах влади

Є над чим працювати: нардепи розповіли, як мінятимуть правила мобілізації