Для того, щоб протистояти Росії, необхідні сильні інститути, економічна безпека, політична згуртованість і довіра між владою і громадянським суспільством. Саме відсутність останнього і робить Україну вразливою для гібридної агресії.
Про це "Апострофу" в інтерв'ю розповів Джеймс Шерр, британський експерт з питань України і Росії.
На його думку, для країн Заходу і їх союзників безглуздо намагатися "зробити Росію краще", тому що поки там існує путінська система цього не станеться.
"Що ми можемо зробити, так це ставати сильнішими й допомагати в цьому нашим союзникам та партнерам, незалежно від того, що там відбувається. Ми не повинні робити Сталіна кращим для того, щоб захиститися від Сталіна. Ми маємо бути спроможні провести лінію й захищати її. І сьогодні, на відміну від часів Холодної війни, не йдеться про її оборону виключно чи навіть переважно за допомогою військових формувань, ядерної зброї. Задля захисту ми маємо підтримувати силу й цілісність наших інституцій, економічну та фінансову безпеку, інформаційну освіту, кіберможливості, політичну згуртованість та довіру між владою та громадянським суспільством", - перераховує необхідні умови експерт.
Тому, за словами Шерра, саме недовіра між владою і суспільством робить Україну вразливою перед Росією та дає Кремлю впливати на неї ззовні.
Детальніше про відносини Росії з Україною і Заходом читайте в інтерв'ю "Апострофа" з британським експертом Джеймсом Шерром: У Росії починаються смута і бунти, а по Донбасу треба тверде рішення.