RU  UA  EN

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Політика

Новини

22 листопада

21 листопада

Всі новини

У Європі заявили про безпрецедентний рівень прозорості судової реформи в Україні

Україна демонструє безпрецедентний рівень прозорості судової реформи.

Про це заявив президент комісії Ради Європи з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) Георг Става в інтерв’ю виданню "Лівий берег".

"Жодна країна, крім вашої, не демонструє всієї процедури (судової реформи, – "Апостроф") публічно. В Україні відбувається онлайн-трансляція засідань, в тому числі під час перевірки кандидатів на доброчесність. Це — найбільш чутлива частина (відбору суддів, - "Апостроф"), але досить цікава ідея", - заявив Става.

На його думку, така відкритість у випадку появи негативних зауважень громадськості дає можливість судовій владі відреагувати на певну проблему, що дозволяє виносити негативні думки в професійну публічну площину для обговорення.

Разом із тим він застерігає, що надмірна публічність може нести і загрозу.

"Не можна залишати осторонь питання дотримання особистих прав суддів, адже під час співбесіди обговорюються питання приватного життя. Таку прозорість потрібно обмежувати", - вважає Става.

Він наголошує, що якщо Україна прагне доброчесності, прозорості судової системи, "ви повинні привчати суддів до цього".

Нагадаємо, що глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі під час презентації звіту проекту Європейського Союзу "Право-Justice" "Відбір та оцінювання суддів" 23 листопада зауважив, що з 2015 року ситуація з рівнем довіри до судової влади значно покращилась (приблизно з 5 до 16%).

"І це означає, що Україна робить дуже хорошу роботу і сприяє зростанню довіри народу до судової влади", - сказав він.

У звіті "Відбір та оцінювання суддів" зазначено, що з утворенням Ради з питань судової реформи, що веде регулярну роботу з моменту свого створення в 2014 році, вперше в українській історії було зроблено практичну спробу перейти від спеціальних ініціатив до більш системного підходу до реформ у галузі юстиції.

Нагадаємо, за результатами опитування, проведеного у вересні 2018 року проектом USAID "Нове правосуддя", 70% правників підтримують проведення судової реформи в Україні.