Суддя Конституційного суду України Ігор Сліденко назвав представників монобільшості у Верховній Раді, яку складає президентська політсила "Слуга народу", убогим конгломератом людей, які не змогли реалізувати себе ніде в житті, однак ситуація в Україні надала їм шанс і винесла їх наверх.
Про це він розповів в інтерв'ю "Апострофу".
За словами судді, "слуг народу" відрізняє те, що для них не може існувати альтернативна точка зору.
"У "слуг" з монобільшості зараз запаморочилося в голові - тепер ми можемо все. Відповідні процеси почалися на початку 2020 року. Коли Новіков (голова НАЗК Олександр Новиков - "Апостроф") повністю змінив своїми інструкціями, зауважте, не законами, а саме інструкціями, способи та методи перевірки, в тому числі і суддів. Все це повинно було початися в березні, якби не вірус. Тому що в березні закінчується термін подачі декларацій, а в цьому році він закінчився в кінці травня - на початку червня", - пояснив Сліденко.
Він пояснив, що конституційна криза в Україні сталася б навіть, якби КСУ не прийняв цього рішення (щодо неправдивого декларування, - "Апостроф").
"Відбулося б те, що відбулося зараз, тільки б це було б зроблено по-іншому. Вже були підготовлені кілька інших претензій з боку НАЗК до суддів КСУ. Ну, от наприклад, Головатий (суддя КСУ, Сергій Головатий, - "Апостроф") не задекларував майже 4 млн грн, в інших суддів теж є проблеми. Але я вас запевняю, що заповнити річну декларацію і не допустити помилок фактично неможливо. А це гачок, на який можна посадити будь-якого і потім ним управляти. І якщо ти не хочеш, щоб тобою керували, у тебе з'являються проблеми. Причому серйозні проблеми, я вже по собі бачу. І, таким чином, з червня-місяця були запущені ці процеси, плюс кількість подань від ОПЗЖ перевищило всі можливі очікування для цієї влади. Хоча я не думаю, що ця влада співпрацює з ОПЗЖ", - додав Сліденко.
Більше про конфлікт між органами влади та КСУ читайте в матеріалі "Апострофа": "Слуги народу" - убогий конгломерат людей, яких доля винесла вгору - суддя про скандал навколо КСУ".