RU  UA  EN

Понеділок, 25 листопада
  • НБУ:USD 41.10
  • НБУ:EUR 43.00
НБУ:USD  41.10
Політика

Новини

25 листопада

Всі новини

Псевдоекологи зі "Стоп шлам" не можуть обгрунтувати суду збиток в 9 млрд, який вимагають від МГЗ - сюжет

Заводський районний суд Миколаєва почав розгляд по суті позову громадської організації "Стоп Шлам", яка намагається стягнути з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн за нібито забруднення навколишнього середовища червоним шламом - відходами виробництва. Суму громадські працівники обґрунтовують не екологічною експертизою, а психологічною, і намагаються довести, що громадянам діями МГЗ було завдано "моральну шкоду". При цьому на судовому засіданні представники "Стоп Шлам" не змогли відповісти на прості запитання.

Про це йдеться в сюжеті "Стоп корупції".

Наприклад, залишилося без чіткої відповіді питання яким чином і коли конкретно завод порушував закон - громадські активісти обмежилися фразами про "системні порушення екологічного законодавства".

"Ми так і не змогли почути якихось виразних аргументів від позивача", - говорить адвокат Володимир Ващенко, що представляє інтереси МГЗ. - "Законна господарська діяльність підприємства не може бути причиною "моральної шкоди". Адже при цьому відсутні всі елементи цивільно-правової відповідальності, включаючи такі як страждання конкретних фізичних осіб, причинно-наслідковий зв'язок, та й сама вина".

Вислухавши сторони, суддя Ірина Боброва оголосила перерву. Під час наступного засідання, яке відбудеться 5 квітня, планується провести допити двох експертів.

"Парадокс в тому, що виходячи з матеріалів, на яких базується позов від "Стоп Шлам", суд змушений запросити для дачі свідчень не екологів, а двох психологів", - зазначив Володимир Ващенко. - "Саме вони, провівши якісь "дослідження" для цієї громадської організації, написали, що майже 1300 громадянам діями заводу завдано "моральну шкоду". З огляду на те, що ці самі експерти довгий час ховаються від ЗМІ і уникають будь-яких коментарів, нам дуже хочеться почути від них офіційні пояснення про методику такого "унікального" дослідження. Особливо, з огляду на те, що ми маємо офіційну рецензію на їх експертизу, яка говорить, що даний документ взагалі не відповідає вимогам до експертних досліджень".

Раніше ЗМІ повідомляли, що організація "Стоп шлам" була заснована в Миколаєві всього за кілька місяців до подачі колективного позову до МГЗ на 9,2 млрд грн. З тих пір її засновники відмовляють у коментарях ЗМІ, а самі позивачі нічого не знають про процес. У той же час суд проявив оперативність в арешті майна заводу, розглянувши заяву вночі, матеріали потрапили до чергової судді Ірині Бобрової. Чим була викликана терміновість - голова Заводського суду Сергій Щербина пояснити журналістам не зміг.

Як писали журналісти, за атакою на Миколаївський глиноземний завод може стояти Павло Куфтирьов, якого називають "екорейдером". За схожою схемою відбувався "наїзд" на великого виробника курятини під ТМ "Гаврилівські курчата", а потім ті ж особи блокували активи компанії "БРСМ-Нафта".