Вчені виявили в пустелі Сахара останки сома, який мешкав в цьому регіоні під час раннього голоцену (10 200 до 4650 років до н.е.).
Про це повідомляє "Апостроф" з посиланням на "Телеграф".
Зараз гори Тадрарт-Акакус, розташовані в пустелі Сахара в Лівії, неживий регіон. Однак археологічні знахідки показують, що під час раннього голоцену ця область була досить багата водою - і, як наслідок, життям.
Про це свідчить і численні поселеннях ранніх людей, і різноманітна фауна, сліди якої вдалося виявити археологам.
В ході нового дослідження група вчених займалася розкопками частин кам'яного укриття древніх людей Такаркорі, щоб ідентифікувати і датувати останки тварин, знайдених на цій ділянці, і досліджувати зміни в їх чисельності з плином часу.
Велика частина останків, які вдалося знайти вченим, належали рибам (близько 80%). Решта 19% і 1% скам'янілостей належали ссавцям і молюскам.
Аналіз віку останків показав, що кількість риби в цьому регіоні з часом зменшилася (з 90% в 10,2 тис.- 8 тис. років до нашої ери в порівнянні з 40% близько 5,9 тис.-4,6 тис. років до нашої ери). При цьому кількість ссавців в цей час залишалося стабільним. Результат дослідження свідчить про те, що стародавні люди в цьому регіоні спочатку харчувалися в основному рибою, а потім зосередилися на полюванні і тваринництві.
Як повідомляв "Апостроф", в єгипетському місті Телль Тіма, який розташований на місці стародавнього міста Тмуіс, археологи виявили скелет воїна, вбитого близько 2200 років тому під час повстання.