RU  UA  EN

Четвер, 25 квітня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 42.00
НБУ:USD  39.35
Суспільство

Допомогти Збройним Силам України! Посилання для переказів

Новини

25 квітня

Всі новини

Врятуються не всі: скільки коштує лікування коронавірусу в Україні і що з ним не так

В Україні лікування від коронавірусу - дороге "задоволення", але найстрашніше - що в країні дуже складно отримати це саме лікування.

Про це у своїй колонці на "Апострофі" написав головний редактор видання Денис Попович, який перехворів коронавірусом.

За його словами, в загальному на всі аналізи для себе і своєї сім'ї, а також на інші витрати, пов'язані із захворюванням, він витратив близько тисячі доларів.

Зокрема, довелося зняти квартиру, щоб перебувати на самоізоляції. На це пішло 12 тисяч гривень (за 3 тижні). Також хворий здав чотири ПЛР-тесту і аналіз крові на антитіла. Весь набір тестів і аналізів обійшовся приблизно в 5 тисяч гривень. Ще 2,5 тисячі пішли на тести для сім'ї. Решта - ліки, дорогі вітаміни і накладні витрати.

"Набігло близько 1000 доларів, які я відкладав для інших цілей, але довелося витратити на здоров'я. Гріх скаржитися - не буде здоров'я, не буде і грошей. А гроші потрібні саме для того, щоб їх витратити, коли це необхідно. Але парадокс лікування COVID -19 в Україні полягає в тому, що навіть якщо у тебе є гроші, вони можуть виявитися зовсім марними, тому їх що просто нікому платити. За ваші гроші, вам просто не зможуть (або не встигнуть) надати потрібні послуги", - зазначає автор .

Також він звернувся до міністра охорони здоров'я Максима Степанова, який обіцяв "пройти шлях пацієнта" після зараження.

"Отже, пане міністре, ось Вам мій шлях пацієнта. Можете порівняти його з Вашим і десятками тисяч шляхів інших пацієнтів. При цьому, я боюся, що саме Ваш шлях виявиться найменш наближеним до реальності. Хотів би я подивитися на того лікаря, який змусить чекати прийому цілого міністра охорони здоров'я, навіть якщо він чесно вдає з себе рядового пацієнта. Хотів би я також бачити міністра охорони здоров'я, який приїхав на КТ легенів о 3.40 ранку, тому що всі інші "слоти" просто зайняті на кілька днів вперед (це вже Київ , а не Приморськ). І хотів би я подивитися на ту аптеку, де для міністра охорони здоров'я раптом не знайдеться потрібних ліків. Одужуйте швидше", - завершив автор.

Детальніше читайте в матеріалі "Апострофа": "Шлях пацієнта": як в Україні лікують COVID-19, реальна історія хвороби.