Дослідники з Технологічного університету Бомбея (Індія) з'ясували, що поверхні, на які потрапляють частинки з коронавірусом, залишаються заразними кілька днів - вірус зберігається під захисною плівкою, схожою на млинець.
Про результати дослідження повідомляє журнал Physics of Fluids.
Експерименти, які провели в лабораторних умовах професори Раджниш Бхардвадж і Аміт Агравал, показали, що після випаровування рідини вірус виживає в захисній плівці товщиною всього декілька нанометрів. Ця оболонка, схожа на млинець, повністю випаровується протягом різного часу, в залежності від матеріалу, на який вона потрапила.
На нержавіючій сталі і міді вірус зберігається 24 і 16 годин відповідно, на поліпропілені він може прожити понад 150 годин, на склі - більш, ніж 80 годин.
Виходячи з результатів цього дослідження, користувачам смартфонів рекомендують регулярно чистити свої екрани для захисту від COVID-19. Крім екранів телефонів, бавовна і дерево є вразливими матеріалами для коронавірусу, їх також слід регулярно і ретельно очищати.
За словами вчених, краплі рідини, що містять коронавірус, повільно випаровуються з таких поверхонь.
Як повідомляв "Апостроф", дослідження датських учених показало, що маски незначно захищають від коронавірусної інфекції.