RU  UA  EN

Четвер, 23 січня
  • НБУ:USD 41.80
  • НБУ:EUR 43.35
НБУ:USD  41.80
Суспільство

Новини

22 січня

Всі новини

Рятує життя нашим бійцям: перші результати використання ЗСУ супутника ICEYE

Замість безпілотників Bayraktar, на які українці зібрали кошти за лічені дні, Фонд Сергія Притули придбав доступ до інформації з групи супутників компанії ICEYE. Підтримка з космосу вже дає результати на полі бою та зберігає життя українських захисників.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр оборони Олексій Резніков.

"Один супутник повністю працює на потреби нашої оборони, ще майже два десятки залучаються, коли є потреба", - уточнив він, додавши, що всі очікування Міноборони від цього придбання повністю виправдалися.

За його словами, українські захисники, насамперед бойові бригади ЗСУ, вже деякий час одержують потік даних з супутників ICEYE. Знімки безпосередньо розшифровують та опрацьовують фахівці військової розвідки Міноборони, які пройшли відповідне навчання.

Читайте також: Українці отримали такі технології, яких у росіян ніколи не буде - Сергій Притула

"З зрозумілих причин не можу розкрити всі подробиці, але тільки уявіть: за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та інших перешкодах. Її знайшли тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Зазначену техніку було б дуже складно чи неможливо помітити оптичними супутниками", - пише Резніков.

Координати захованої ворожої техніки оперативно одержали українські бійці для удару. Зокрема в районі Хрещенівки та Українки на Херсонщині, а також біля Новоселівки Донецької області. У результаті лише за два дні ворог втратив бронетехніку на більшу суму, ніж коштує весь проект із супутниками. Але головне - це допомагає зберегти життя наших воїнів.

Доступ до даних супутників ICEYE дає Україні можливість комбінувати дані оптичних супутників від партнерів та SAR. Це принципово збільшує нашу здатність виявляти та завдавати поразки окупантам. Особливо супутники SAR актуальні восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг.

Також серед переваг те, що саме наші військові визначають, звідки та коли отримувати дані. Наразі проводиться систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході. Важливо, що дані надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко і окупантам буде складніше приховувати свої наміри.

Раніше "Апостроф" публікував роз'яснення керівника Українського центру безпеки та співробітництва Сергія Кузана, як "купівля супутника" допоможе Україні перемогти.