RU  UA  EN

Субота, 21 грудня
  • НБУ:USD 41.55
  • НБУ:EUR 43.25
НБУ:USD  41.55
Суспільство

Як військовому отримати відпустку: покрокова інструкція і пояснення нових правил

Верховна Рада підтримала законопроєкт про збільшення тривалості відпусток для українських військовослужбовців до 30 днів щороку та 10 днів за сімейними обставинами. Оформляти відпустку можна за п'ять кроків.

Відповідну інструкцію опублікував автор відповідної ініціативи, яку ухвалила ВРУ, нардеп Олексій Гончаренко у Telegram.

Читайте також: Виїзд чоловіків з України: які правила перетину кордону діють в липні

"Відповідно до нового закону у вас тепер є 30 днів щорічної відпустки, і якщо ви вже відгуляли 10 днів, то ви маєте законне право на інші 20 днів", - пояснив нардеп.

Закон передбачає, що щорічну відпустку можна отримувати частинами тричі на рік, якщо одночасно відсутні не більше 30% загальної численності військових у підрозділі.

Гончаренко також додав, що прийнятий закон про відпустки розповсюджується також на Національну гвардію України та військовослужбовців-прикордонників.

Щоб оформити відпустку, з початку треба заздалегідь подати рапорт на свого командира, де необхідно вказати:

  • вид відпустки;
  • з якого числа і по яке число беруть відпустку;
  • місце, де військовий відбуватиме відпустку.

Коли розглянуть рапорт, військовому дадуть відпускний квиток. З ним треба прийти до центру комплектації та соцпідтримки за місцем відбуття відпустки. У цьому документі поставлять відповідну відмітку.

У день відбуття, щоб уникнути самовільного залишення частини, у відпускному квитку треба поставити відмітку про вибуття. Після повернення до частини необхідно здати цей квиток.

Фото: t.me/oleksiihoncharenko

Раніше ми розповідали, яку зарплату отримуватимуть українські військові у 2023 році.

  • Вас також може зацікавити:

Що робити військовим у разі затримки зарплат: поради юристів

Вік більше не завада: як війна змінила ринок праці в Україні

Урізання виплат військовим хочуть скасувати: що пропонують у Раді

В Україні дев'ятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, що воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.